Creative studio
Kontakt

3 aspekty obsahového marketingu, ktoré nesmiete vynechať

  • 10. septembra 2019
  • Martin Vasiľ - brand director

Zábava, obrázky, videá a hodnota. Toto sú štyri najhľadanejšie veci na internete. Bohužiaľ, v tomto poradí ľudia najčastejšie rozlišujú, či si obsah otvoria, alebo nie. Ako potom vyriešiť prípady, kedy ľudí jednoducho nezaujíma váš obsah?

Vlastne je to jednoduché. Musíte sa prispôsobiť.

Obsahový marketing (content marketing) musí mať nie len výpovednú hodnotu, ale aj perfektnú vizuálnu stránku.
Obsahový marketing (content marketing) musí mať nie len výpovednú hodnotu, ale aj perfektnú vizuálnu stránku.

Zábava

Či sa obsahový marketing dá robiť zaujímavo?
V dnešnej dobe by sa inak ani robiť nemal. Napísať zaujímavý článok s jasnou správou a vtipne ho zaobaliť nie je jednoduché, no odozva naň bude zaručene pozitívna. Kľúčom je podať obsah tak, aby čitatelia cítili z neho nadhľad, um a váš rukopis.
Skvelým príkladom je BuzzFeed. Obsah tejto stránky ľudia zbožňujú zdieľať, pretože je jedinečný svojou tvorbou, v ktorej nechýba dávka zábavy.

Potešenie pre oko

Vizuálna stránka obsahu je rovnako dôležitá ako obsah samotný. Väčšina ľudí totižto na internete zo začiatku obsah len skenuje očami. Takýmto spôsobom zisťuje, či vôbec má zmysel venovať danému článku čas.
Hádajte, čo sa stane, ak do článku pridáte zopár obrázkov, či video.
Okamžite stúpne na zaujímavosti a čitatelia pri ňom strávia oveľa viac času. Čítanie v pravom slova zmysle je posledným krokom, ku ktorému vedie hneď niekoľko rozhodnutí. Má obsah hodnotu? Čo sa mi snaží povedať? Čo z toho budem mať ja?
Odpovede na tieto otázky dokáže v sekunde získať ak sa pozrie na obrázky v texte.

Váš obsah musí mať vlastný a jedinečný hlas, ktorý si budú čitatelia s vami asociovať.
Váš obsah musí mať vlastný a jedinečný hlas, ktorý si budú čitatelia s vami asociovať.

Obsahový marketing

Zábavu, videá a obrázky by sme mali. Čo spraviť s tou najdôležitejšou stránkou obsahu?
Správa, či hodnota môže mať rozličné formy. Rady, tipy a odporúčania sú všetky určite užitočné. Ak však máte problém zabaliť tieto znalosti do krásnej krabice s lákavou mašľou, máte problém.
Rozmýšľajte teda v prvom rade AKO niečo poviete a nie ČO poviete. Každý obsah sa musí snažiť vyvolať akciu. Na tom to všetko stojí. Ak ale absentuje pozlátko, ktoré neuspokojí aj iné čitateľove požiadavky, je veľmi nepravdepodobné, že sa k výzve k akcii vôbec dočíta.

Firemný blog

Blog je skvelým spôsobom ako tieto znalosti odskúšať v praxi.
Vyzývame vás. Ak máte čo povedať a viete ako to spraviť zaujímavo, nebojte sa toho. Naše rady ako vytvárať kvalitný obsah na blogu si prečítate tu.
Nezabúdajte však na zlatý štandard.
Zábava, vizuálna stránka, hodnota.