Creative studio
Kontakt

Ako získať zákazníkov na štyri spôsoby!

  • 2. septembra 2016
  • Martin Vasiľ - brand director
Ako získať zákazníkov

V dobe sociálnych médií je len otázkou času a úsilia získavať zákazníkov online. V nasledujúcom článku nájdete zopár užitočných rád ako na to.

Schopnosť firmy konštantne prinášať nových zákazníkov je ukazovateľom viacerých faktorov. Netreba viackrát spomínať, že online marketing búra akékoľvek sofistikované spôsoby ako získať zákazníkov. Telemarketéri, a rozličné zvláštne čísla volajúce na váš mobil, už jednoducho nemajú šancu. Takzvaný „cold calling” pravdepodobne dýcha z posledného. Ako teda priniesť nových zákazníkov? Stačí si posvietiť na tieto štyri spôsoby.

Ako získať zákazníkov? REKLAMA

Stále najmocnejšou zbraňou na generáciu nových zákazníkov je reklama. Odpustíme si však tlačenú reklamu, či TV reklamu. V porovnaní s vlastnosťami a cenou online reklamy už naozaj melú z posledného, ak, samozrejme, nie ste globálna korporácia.
Sociálne médiá nám predostreli ohromné možnosti. Je veľmi jednoduché zostaviť reklamu so zaujímavým obsahom a na základe viacerých kritérií vytvoriť tú správnu ponuku. O, takzvanom, „zákazníckom lieviku” som už písal viackrát, a preto sa nebudem rozpisovať. Spomeniem len, že všetko začína kvalitným obsahom a končí ponukou na nákup služby, či produktu. Samozrejme, prvotný obsah musí byť marketovaný na sociálnych sieťach, kde si sofistikovaným spôsobom nájde svoju cieľovku.
Neskôr sa dá tento proces aj optimalizovať, znižovať náklady, či meniť kópiu reklamy.

Networking a refferal marketing

Asi najlepším spôsobom ako získať zákazníkov je buď networking, ktorý môže spapať veľa času, alebo refferal marketing.
Ak máte ochotnú klientelu, v rukách nejaké tromfy za skvelé zákazky a zákaznícku spokojnosť, určite sa pustite do refferal marketingu. Ide o typ marketingu, kedy vaši vlastní zákazníci odporučia vaše služby svojim priateľom a kolegom. Výsledok je zvýšenie vašej kredibility a nárast komunity zákazníkov. Refferal marketing má veľkú moc a zakladá sa prevažne na dôvere, ktorá je v biznise tak dôležitá.

Team-up

Toto je jedna z tých zaujímavejších stratégií. Platná hlavne v prípade, že ste začínajúca firma a kamaráti ako zákazníci už vám nestačia. Jedným zaujímavým spôsobom, ak poznáte dobre svoju cieľovku, je spojiť sa s databázovou firmou, nadiktovať im svoje kritériá a firma vám predostrie list možných zákazníkov.

Strategické partnerstvo

Naopak, táto alternatíva je už pre rozbehnuté firmy. Nemusí sa vždy jednať o partnerstvo dvoch veľkých firiem, alebo dokonca agentúr, či organizácií. V tomto prípade je nutné vedieť o možnom partnerovi jeho firemný stav, ciele a hlavne, čo môže vaša firma sprostredkovať druhej firme na dosiahnutie jej cieľov.
Ide o akúsi stratégiu výmeny hodnôt. Ak jedna z firiem nemá tej druhej čo ponúknuť, partnerstvo nemá budúcnosť. Tu platí staré známe: „Poznaj svojho partnera lepšie ako svoje topánky.”
Toto boli štyri spôsoby, ako získať nových zákazníkov. Každá si vyžaduje prácu a čas. No v dobe, kedy sú známi podnikatelia dosiahnuteľní na maili, či sociálnych médiách, nie je ani jedna alternatíva nemožná. Stačí ísť na to s rozumom a systematicky, prípadne nás môžete kontaktovať pre výber tej najlepšej stratégie pre vás.