Creative studio
Kontakt

Branding – zopár dôvodov, prečo by sa mu firma mala venovať

  • 23. augusta 2018
  • Martin Vasiľ - brand director

Len málo vecí vplýva tak intenzívne na zákazníka ako značka. S týmto prehlásením budú súhlasiť tie firmy, ktoré berú branding vážne a venujú sa mu poctivo. Na druhej strane barikády sú firmy, ktoré svoju značku nebudujú, branding ignorujú, a tým pádom sa, možno aj neúmyselne, oberajú o rast. A práve pre firmy bez brandingu tu máme zopár dôvodov, prečo by si svoju nečinnosť mali rozmyslieť.

Branding pomáha povedomiu

Tu asi nie je o čom, je to jasné ako facka. Branding ako taký si však vyžaduje nástroje ako tón hlasu, alebo dizajn manuál k tomu, aby mal nejaký väčší zmysel. Ak ale firma nevie, ako vôbec komunikuje a okrem loga nemá jasne stanovený výzor reklám alebo web stránky, nedokáže si ju nikto asociovať, a teda sa medzi ľudí dostane len ťažko.

Ukážte, že ste iní

Správne! Ak neviete, kto ste, ako viete, že ste iní ako konkurencia? Vy odpoveď síce poznať môžete, ale ako ju budete šíriť medzi ľudí? Jediný spôsob, akým to spravíte, je marketing alebo PR. A ak majú mať tieto dve veci zmysel, musia mať silný podklad v dobrej značke.

Vaša značka je aj interná záležitosť

Branding nie je len o tom, ako vás uvidí okolie. Ak o sebe viete všetko, znamená to, že o firme majú jasno aj zamestnanci. Vedia ako komunikovať, ako jednať, ako sa cítiť a hlavne, čo môžu očakávať.

Silná značka tvorí odporúčania

Keď vás niekto pozná a vie jednoducho povedať, kto ste a že robíte skvelé veci (a dokonca vašu značku ľudia poznajú), je pre toho človeka oveľa jednoduchšie vás odporučiť známym.

Branding zaručí, že vás zákazníci nájdu v záplave konkurencie.

Značka je prísľubom pre zákazníkov

Ak máte vytvorené hodnoty a robíte branding, tak potom vašou značkou sú vaše hodnoty, váš prísľub kvalitne odvedenej práce. To však zďaleka nie je všetko. Ak vedia zákazníci o vašom prístupe, vedia presne, čo od vás môžu očakávať a zvyšuje sa tak tendencia, že sa k vám budú opäť radi vracať.
 

Branding pre advokátsku kanceláriu

Branding tvorí hodnotu

Síce nehmatateľná, no v istom bode sa začne táto hodnota transformovať na zisk. Netrvá to krátko, ale stojí to za to. Najlepšie na tom je, že branding môžu robiť aj firmy z menej zaujímavých odvetví. Stačí na to um, jedinečný pohľad na vec a kreatíva. Branding dokáže robiť každá firma, nie však každý. Ide o dôležitú vec a najlepšie je branding robiť v spolupráci so skúsenými ľuďmi. Skoro vždy sa to oplatí, pretože výsledok si firma môže užívať dlhé roky.