Creative studio
Kontakt

Canva – vizuálna stránka vášho obsahu!

  • 17. októbra 2016
  • Martin Vasiľ - brand director
canva

Potrebujete dať vizuálnu stránku vášmu obsahu? Existuje niekoľko skvelých alternatív. Canva je jedna z nich.

Aj vám sa už niekedy stalo, že ste potrebovali kvalitný, no vami adaptovaný obrázok do článku a google spolu s inými zdrojmi vás sklamal. Potrebovali ste už niekedy titulný obrázok s kvalitnými textúrami a vaším textom? Už ďalej trpieť nemusíte. Áno, predošlý text znel ako vytrhnutý z telereklamy, no faktom je, že Canva je skvelá! Nemá najmenších chýb a väčšinu z jej benefitov si užijete zadarmo.

Canva?! Načo, prečo, za čo

Máte napísaný skvelý článok. Jeho obsah je unikátny a chce to jednoduchý, vtipný a taktiež unikátny obrázok. Canva vám ho dodá. Dovolí vám urobiť akékoľvek zmeny a to buď úplne zadarmo, alebo za jeden dolár. Tomu sa hovorí good deal. Monetarizované sú len niektoré obrázky, no pokiaľ si vyberiete tie, ktoré sú zadarmo, môžete si s nimi urobiť, čo len chcete a budú vaše.
Čo sa týka funkcií, ktoré Canva ponúka, je ich hneď niekoľko. Upriamte svoju pozornosť na obrázok nižšie. Či už sa jedná o klasické blogové titulné fotky, e-booky, inzerciu na faceboku, dokumenty, CV-čka, či rozličné udalosti… Canva to má všetko pod palcom. Čo je na tom však najlepšie? Drvivá väčšina je zadarmo a mnohé funkcie pridávajú mesačne.
canva
Ukážka Canva plochy

Je to jednoduché

Vlastnosť, ktorá najlepšie definuje Canvu, je jednoduchosť. Všetko je postavené na systéme Drag and Drop. Jednoduché presúvanie myšou stačí k tomu, aby ste sa stali Canva expertom. Ak toto spojíte s tisíckami motívov, fontov a podkladov, máte asi ten najlepší nástroj na tvorbu unikátnych obrázkov rôzneho využitia.
V čom je Canva unikátna, je systém zdieľania. Nielenže môžete váš upravený obrázok zdieľať pomocou klasických kanálov, ale môžete prijímateľovi dať právomoc na zmenu. V takom prípade môže byť súbor upravovaný viacerými ľuďmi až sa vyšperkuje do dokonalosti. Môžete začať od piky, alebo využiť projekt, ktorý máte už uložený.
Môžete si stiahnuť obrázok hneď v niekoľkých formátoch, podľa vašej potreby. Obrázok sa vám behom 10 sekúnd stiahne a je váš. Unikátny, kvalitný a opticky dokonalý.