Creative studio
Kontakt

Prečo nie je cena web dizajnu pevne stanovená?

  • 4. septembra 2017
  • Martin Vasiľ - brand director
Cena webdizajnu - prečo nie je pevne stanovená? - H24 studio s.r.o.

Cena webdizajnu je len zriedkakedy oceľovo pevná. Závisí na mnohých faktoroch a môže kolísať akýmkoľvek smerom.

Firma bez web stránky akoby ani neexistovala. Touto vetou sa, našťastie, začína riadiť väčšie množstvo firiem, a to znamená aj viac práce pre web dizajnérske firmy. Na druhej strane môže niekedy cena webdizajnu prekvapiť, aj keď ide väčšinou o absolútne normálne ceny.

Pokiaľ teda aj ty hľadáš web stránku s pekným dizajnom a nevieš čo od toho čakať, prečítaj si tento článok, aby si vedel, čo dokáže ovplyvniť jej výslednú cenu.

Je toho viac…

Nie veľmi prekvapivo cena webdizajnu záleží práve od teba. Mnoho firiem si totižto svoju web stránku predstavuje dosť dobre, od dizajnu až po rozličné responzívne funkcie atď. Tieto funkcie a rozličné komponenty znamenajú viac času strávených nad počítačom práve pre web dizajnéra. Nie je teda prekvapením, že si za to aj dá zaplatiť.

Na druhej strane cena veľmi záleží na samotnej firme a web dizajnérovi. Ak ide o profesionála, ktorý má za sebou úctyhodné portfólio, netreba byť prekvapený, ak jeho cena bude presahovať trhový priemer. Táto cenovka však bude, pravdepodobne, korešpondovať s výsledkom práce. Chceš dobrú stránku? Stačí za ňu zaplatiť.

Ako prísť na adekvátnu cenu webdizajnu?

Pokiaľ plánuješ rozbehnúť firemnú stránku, či svoju freelancingovú stránku, máme pre teba zopár tipov, ako zistiť, či sa ti drahšia stránka s bezchybným dizajnom oplatí.

Stačí ak sa spýtaš sám seba. Ako veľmi je pre tvoj biznis táto stránka dôležitá? Web stránka je totiž tvojou firemnou online vizitkou. Každá mucha alebo chyba môže navodiť nepríjemný dojem a ako sa hovorí, za málo peňazí dostaneš málo muziky.

Aký účel má mať tvoj web? Bude len informačný, alebo bude aj nástrojom pre content marketing a konverziu zákazníka? Pokiaľ si ASPOŇ raz odpovedal áno, tvoje rozhodnutie by sa malo uberať ku kvalitnejšej variante.

Poslednou otázkou je, potrebujem tú stránku? Ak vidíš svoju web stránku ako krok vpred ku zákazníkom a novým klientom, určite vieš, čo ďalej.

Tieto jednoduché otázky a ich odpovede ti ukážu správnu cestu. Ak ich zodpovieš, zistíš, že si ochotný investovať aj viac ako si zamýšľal, keďže je veľká šanca, že investícia sa ti veľmi rýchlo vráti.

Napriek tomu, že ceny web stránok a ich dizajnov sú ovplyvnené nemalým počtom faktorov, zväčša platí, že ak si najmeš skúseného dizajnéra, či agentúru, nespravíš krok vedľa.