Creative studio
Kontakt

V čom spočívajú prínosy SEO 2.0 a ako sa správne robí?

  • 10. septembra 2019
  • Martin Vasiľ - brand director

Niektorí ľudia si už môžu povedať: „Ale už by naozaj stačilo s tým SEO. Najprv on-site SEO, potom off-site SEO. Neskôr SEM a vôbec, čo to je SERP?” Áno. SEO má dar, vďaka ktorému na viacero ľudí môže pôsobiť trochu mätúco.

Dnes si do nášho pojmového katalógu pridáme ešte jeden pojem. SEO 2.0. Ako to už býva zvykom, aj tento upgrade SEO je rovnako dôležitý ako zvyšok stratégií na získavanie organických návštevníkov. Pozrime sa bližšie, v čom spočíva jeho kvalita.

Z počítačov na mobily

Dnes už môžeme s absolútnym pokojom povedať, že mobily predbehli počítače v internetovom vyhľadávaní. Čo je však dôležitejšie, že tieto čísla ešte len budú stúpať. Na druhej strane, pri takýchto zmenách vo vyhľadávaní je nutné aj zmeniť pravidlá hry. Čo v prípade Google znamená zmena istých algoritmov a podmienok pre vyhľadávanie stránok.

SEO 2.0 berie všetky tieto zmeny do úvahy a prispôsobuje tomu aj svoje chovanie.

Responzivita

Všetko to začína responzivitou. Ak nemáte responzívny web, ktorý je krásny na akomkoľvek displeji, už máte obrovskú nevýhodu. Responzivita vášho webu by mala byť na prvom mieste. Až keď dosiahnete všestrannú kvalitu na akomkoľvek zariadení, je možné sa pustiť do SEO 2.0.

Základné prvky SEO 2.0

Ak chcete mať v dnešnej dobe kvalitnú organickú návštevnosť, zamerajte sa prvotne na týchto pár bodov:

Kľúčové slová – v tomto prípade neprichádza SEO 2.0 s ničím novým. Akurát mení isté pravidlá. Ešte donedávna bolo zaužívaným spôsobom použitie 2 až 3 kľúčových slov. Dnes je lepšie ich dať hneď niekoľko a použiť aj slová, ktoré môžu byť relevantné z dlhodobého hľadiska.

  • Content – opäť nič nové. Tentokrát by sme vás však radi vystríhali pred kopírovaním a prekladaním obsahu. Nielenže to robí mnoho webov, ale dostávajú za to od Google obrovské sankcie. Unikátny a prirodzený obsah s dobrými kľúčovými slovami bude mať vždy navrch!
  • Linkbuilding – touto sférou sa zaoberá práve off-site SEO. Po novom však Google naozaj detailne analyzuje relevantnosť odkazov na vašom webe. Za nás platí pravidlo – kvalita nad kvantitou. Ak totižto odkazy na vás budú konštantne prichádzať z webov, ktoré Google vidí ako neprijateľné, môžete mať problém aj vy.
  • On-page SEO – tagy, metatagy a nadpisy. Všetko detailne usporiadané a dotiahnuté. Nikdy nezabúdajte, že on-page SEO má priamy dopad na vyhľadávanie vašej stránky. Je to prvé a posledné v rámci SEO.
  • Social Media – online reputácia je dnes priamo závislá na vašich aktivitách na Facebook-u. Keď sa povie online prítomnosť, sociálne média patria v každom prípade k tomuto slovnému spojeniu. Buďte aktívny a zdieľajte skvelý content, ktorý bude navádzať užívateľov na interaktivitu.

Čo sa týka SEO 2.0 je to zatiaľ všetko. Očakávajú sa však ďalšie zmeny, keďže Google kedykoľvek môže zmeniť algoritmus a opäť priniesť nové pravidlá hry, ktorými sa snaží odbremeniť vyhľadávanie od zlých webov. Otázka je, venujete dosť času SEO?