Creative studio
Kontakt

Google konečne predstavil cross-device remarketing!

  • 13. apríla 2017
  • Martin Vasiľ - brand director
cross-device remarketing

Remarketing je spôsob marketingu, ktorým môžete opakovane svojou reklamou osloviť ľudí, ktorí sa nejakým spôsobom dostali do kontaktu s vašou značkou či produktami. Cross-device remarketing, však otvára úplne novú kapitolu.

Už istú dobu bolo zbožným želaním väčšiny online marketérov práve cross-device remarketing. A teda remarketing naprieč všetkými zariadeniami. Od konca septembra je toto želanie skutočnosťou vďaka Google AdWords update-u.

Ako to bolo doteraz?

Dalo by sa povedať, že doteraz firmy prichádzali o veľa nových zákazníkov práve preto, že bola reklama limitovaná na zariadenie, na ktorom ho daný užívateľ uvidel. V praxi to znamenalo, že ak ste uvideli reklamu na mobile, nemohla sa vám tá istá reklama zobraziť o pár hodín neskôr na počítači.
Ak na druhej strane užívateľ navštívi stránku firmy na mobile aj na stolovom počítači, je jeho ID zaznamenané dvakrát a tým pádom dostáva dvakrát viac reklamy ako by chcel. A dokonca dvakrát viac reklamy ako by si to želala samotná firma. Pretože v konečnom dôsledku skôr zákazníka znechutí ako priláka.

Cross-device remarketing – ako to bude fungovať v praxi?

Hovorí sa, že je jeden obrázok viac ako tisíc slov. Tak teda v tomto duchu vám ukážeme, ako v praxi funguje cross-device remarketing.
snimka-obrazovky-2016-10-07-o-19-28-40
Source: marketingland.com
Ako môžete vidieť, cross-device remarketing je naozaj veľká vec. Neznamená to, že budú reklamy prenasledovať potencionálneho zákazníka, ale že (v prípade dobre spravenej kampane) sa budú presúvať relevantné reklamy naprieč zariadeniami.
A práve to otvára brány novým možnostiam, novým obchodom, vyššej relevantnosti a vysoko pravdepodobne aj lepším konečným výsledkom.
Tešíte sa z tejto funkcie rovnako ako väčšina online marketérov?