Creative studio
Kontakt

Digitálny marketing si vyžaduje ľudskosť

  • 10. septembra 2019
  • Martin Vasiľ - brand director

Každoročne vzniknú státisíce nových firiem. S nimi vznikne dvojnásobne viac web stránok, stránok na sociálnych médiách, newsletteroch. K tomu pripočítajme reklamy a tony obsahu. Jednoducho, firma a kompletný digitálny marketing.

Fun fact: Väčšina týchto firiem neuspeje.
Dôvodov je, samozrejme, veľa. Externých a interných faktovo je viac než dosť. Čo však majú všetky firmy v digitálnej ére spoločné, je nutnosť ľudského prístupu založenom na virtuálnej komunikácií.
Ako na digitálny marketing? Od nás dostanete tri tipy ako nebyť len logom, či názvom, ale značkou, ktorá má svoju unikátnu tvár.

Tip číslo 1 – Kráčajte v topánkach vašich zákazníkov

Trh sa mení a s ním sa menia aj zákazníci. Preto je životne dôležité, aby ste neustále študovali vašu cieľovú skupinu a získané dáta využili (okrem iného) aj na to, aby ste optimalizovali vašu komunikáciu s klientmi. Digitálny marketing pomáha porozumieť ich štýlu rozmýšľania, situácii, v akej sa nachádzajú a hlavne ako vnímajú vašu značku.
Až potom budete vedieť adresne riešiť ich problémy práve predajom vašich produktov a služieb. Takýmto spôsobom bude samotný predaj veľmi prirodzeným procesom.

Tip číslo 2 – Nesústreďte sa len na predaj

Každá firma v online sfére, či marketingu, ktorá sa zaujíma len o profity a budovanie krátkodobých predajných vzťahov, je v neustálom riziku. Riziku, ktoré je tvorené firmami, ktoré pravidelne komunikujú so zákazníkmi, starajú sa o nich a poľudšťujú svoje správanie tak, ako to je len virtuálne možné.
Akonáhle prídete na to, že ste zo začiatku pre klienta veľká neznáma, zistíte, že aby ste klienta získali, musíte si vybudovať v jeho očiach autoritu. Až na základe autority je možné urobiť hodnotnú a opodstatnenú ponuku na predaj.

Tip číslo 3 – Využite technológie, ktoré vás dostanú bližšie ku klientom

Áno, píšeme celý článok o poľudštení a teraz tvrdíme, že musíte použiť technológie na dosiahnutie toho pravého efektu.
Musíte si však uvedomiť, že práve technológie dokážu za vás urobiť takzvaný „customer nurturing”. Tento fenomén spočíva práve v tom, že sa staráte o svojich zákazníkov a pravidelne sa k nim prihovárate jedným spôsobom, alebo druhým. Je vašou psou povinnosťou udržať vašu značku v povedomí cieľovej skupiny čo najdlhšie.
Práve takáto automatizácia vám ušetrí čas, ktorý môžete neskôr reinvestovať do nových spôsobov komunikácie, či reklamných kampaní. Zistíte, že sa vám otvárajú dvere pre komunikáciu s viacerými klientmi a hlavne komunikáciu s lepšími výsledkami.
Ak je vo vašom záujme vytvárať lojálne a dlhodobé vzťahy, mal by sa tento článok stať základom pre vaše aktivity. Povedzte nám, čo robíte vy preto, aby ste dali tvár svojej firme v digitálnom prostredí?