Creative studio
Kontakt

Digitálny marketing a jeho výhody

  • 8. marca 2017
  • Martin Vasiľ - brand director
Digitálny marketing - prichádzate o výhody, ak ho ignorujete - h24 STUDIO

Čo čakať od marketérov? Samozrejme vám povedia, že prichádzate o veľa, pokiaľ ste sa aspoň nepokúsili vytvoriť pre vašu firmu digitálny marketing.

Vtip je v tom, že vám neklamú. Prichádzate naozaj o veľa. V prvom rade o zákazníkov. Stačí taký argument? Spoločne sa však pozrieme na to, ako aj jednoduchá kampaň dokáže vašu firmu posunúť míľovými krokmi vpred.

Nepodceňujte digitálny marketing. Aj keď si myslíte, že v ňom vaša firma miesto nemá.

Prichádzate o smer

Nadpis je trochu metaforický. Smerom máme na mysli spôsob, akým sa spoliehate na získavanie zákazníkov. Tisícky firiem totižto radi čakajú až sami prídu. Je veľmi nebezpečné spoliehať sa na šťastie alebo referencie. Lepším spôsobom je odkrojiť si malý rozpočet a vyskúšať si, čo môže taká reklama na Google, či Facebooku urobiť pre vašu firmu.

Prichádzate o miesto na trhu

To, že máte najnavštevovanejšiu predajňu je určite výhoda, no ak nemáte aspoň web stránku, o ktorej vedia vaši zákazníci, v online svete neexistujete. Môžete hádať, čo to znamená pre vašu konkurenciu.
Ak totižto konkurenčné firmy vo vašom sektore majú dobrú stratégiu a oslovujú ľudí, je veľmi veľká pravdepodobnosť, že ich reklamy zasiahnu aj vašich klientov. A čo ak to bude reklama na zľavu? Kde potom podľa vás nakúpia?

Prichádzate o informácie o potenciálnych zákazníkoch

Je normálne, že vo fyzickej predajni nemáte vždy čas viesť rozhovory so zákazníkmi. Jednoducho nie je priestor spoznávať ich. Vďaka digitálnemu marketingu však môžete veľmi jednoducho vytvoriť možnosť na rozhovor a tak získať viac informácií.
Tieto informácie, samozrejme, použijete v marketingovej kampani a tým sa stanete pre svoju cieľovú skupinu relevantnejším. Pre vás to znamená navýšenie šance, že k vám prídu úplne noví zákazníci.

Kľúčom k úspechu je minimálne otestovať nové možnosti. Tým znížite šancu straty zákazníkov.

Kľúčom k úspechu je minimálne otestovať nové možnosti. Tým znížite šancu straty zákazníkov.

Prichádzate o možnosť spojiť tradičný marketing s online reklamou

Ak máte dostatočný rozpočet na tradičnú reklamnú kampaň, nemôžete mať žiadne výhovorky, prečo nezačať využívať digitálny marketing. Stojí totižto oveľa menej a informácie, ktoré získate online, dokážete aktívne použiť napríklad v tlačených médiách.

Prichádzate o flexibilitu

V momente, kedy sa prestanete prispôsobovať zmenám na trhu, začínate si pomaly písať firemné parte. Otázka znie. Kde sa dá najefektívnejšie zachytiť tieto zmeny?
Odpoveď asi poznáte.
Jedna marketingová kampaň vám dokáže získať množstvo informácií o chovaní vašej cieľovky. Je nemysliteľné, aby ste sa o ne pripravovali.

„Digitálny marketing? Ale moja firma je príliš nudná…”

Výhovorka, ktorú počuť z úst každého človeka príliš lenivého na to, aby skúsil aspoň jednu kampaň.
Nudná firma neexistuje. Ak by firmy boli nudné, nemali by zákazníkov.
Nudná firma neexistuje. Ak by firmy boli nudné, nemali by zákazníkov.
Každá firma je zaujímavá. Aj tá, ktorá sa nachádza v nezaujímavom priemysle. Všetko, čo treba zmeniť, je váš pohľad na to, čo robíte.
Dokonca nemusíte ani nič vymýšľať (ale vaši zákazníci to ocenia). Na internete nájdete stovky firiem, ktoré sú „nudné”, a predsa majú na svojom webe tisíce návštev a na sociálnych sieťach stovky komentárov.