Creative studio
Kontakt

Ako vytvoriť efektívne logo?

  • 13. júna 2017
  • Jozef Jakubov - designer

Skúmali ste, ako zvládnuť teóriu farieb, porozumeli ste tvarovej psychológii a vybrali ste si správnu typografiu pre dizajn vášho loga? Aj keď ste zistili, že veľa veciam chápete na vysokej úrovni, mali by ste návrh loga zveriť niekomu, kto sa logotvorbe venuje profesionálne a má mnoho skúseností.

Návrh loga pre firmu a rôzne firemné projekty.

Aby nebola práca pri procese vývoja vizuálnej identity nevyhovujúca, nemali by ste mať príliš obmedzujúce alebo predpisujúce nároky. Rovnako ako všetky identity veľkých značiek, aj tá vaša by mala byť flexibilná a časom sa meniť.

Redizajn loga z dielne h24 Creative studio s.r.o.

Umiestnite pokyny do kontextu

Ak si na návrh loga vyberiete kreatívnu agentúru, je dôležité, aby zohľadnila vašu víziu. Diskutuje o tom, čo potrebujete, ako plánujete logo využívať, aby sa agentúra dokázala primerane prispôsobiť.
Malé firmy budú potrebovať len niekoľko základných podôb loga. Ak je však tvorba určená pre korporátne firmy, je návrh loga prispôsobená pre on a off – line použitie.
Práca pri tvorbe loga by mala byť jednoduchá a transparentná. Samozrejmosťou by mala byť komunikácia a spolupráca s klientom počas samotného procesu návrhu. To pomôže vniesť hodnoty značky od jej úplného začiatku až po samotnú tlač.
Farba loga je dôležitá a musí sa podrobne špecifikovať. Je ich potrebné testovať na rôznych akciách a zapojiť do každej etapy procesu vývoja loga. Farba je silný nástroj vplyvu na verejnosť. Častokrát si nemusíme úplne pamätať vzhľad loga ale zapamätáme si farbu a emočnú stopu ktorú v nás zanechala. Preto je potrebné skúmať psychologiu farieb a to nie len vo všeobecnom merítku ale aj s prihliadnutím na demografické aspekty.Farebnosť logotypu

Správna farba pre všetkých neexistuje. (Redizajn loga Sport house od h24 Creative studio s.r.o.)

Krátke zhrnutie

Vaše požiadavky na tvorbu loga by mali byť náročné, no splniteľné a zrozumiteľné. Pri procese tvorby je potrebná aktívna komunikácia. Iba tak sa dosiahne vo výsledku skutočne výstižne a funkčné logo firmy. Šlapnutie vedľa ešte môže zachrániť redesign ale pokiaľ nemáte dostatok peňazí na každoročné redizajnovanie, radšej budte súčasťou tvorby vášho nového loga od počiatku.