Creative studio
Kontakt

Firma na Google mape. Ako na to?

  • 25. novembra 2016
  • Martin Vasiľ - brand director
Firma na Google mape

Google Maps nielenže fungujú ako skvelý navigačný systém. Odteraz dokonca môžu navigovať zákazníkov priamo k Vašej firme.

Vedeli ste, že aj Vaša firma môžete mať svoje teplé miestečko na výslní Google Maps? Ak firma na Google mape chýba, častokrát prichádza o zákazníkov. Hlavne preto, lebo je to jednoduché, rýchle a čuduj sa svete, zadarmo!

Firma na Google mape ako na to?

Ako prvé musíte navštíviť nasledujúcu stránku – gybo.com/business. V pravom hornom rohu nájdete nápis v zelenom „Check my business”. Kliknite naň a chvíľu počkate. Následne sa Vám otvorí nové okno, kde môžete napísať meno a adresu svojej firmy. Môžu nastať dve situácie. Pokiaľ tam svoju firmu nájdete, wualá, viac práce nebudete mať. Pokiaľ, však systém Vašu firmu nenašiel, kliknite na „Not showing up”. Následne musite len zadať požadujúce informácie a účet verifikovať. Také jednoduché je si nájsť hniezdo svojej Firme na Google mape.

Ako na verifikáciu?

Vo svojej podstate je verifikácia veľmi jednoduchá. Môžete Vaše firemné informácie verifikovať pomocou pošty, alebo cez mobil.
Ak sa rozhodnete verifikovať cez poštu, Google Vám pošle obálku s verifikačnými údajmi. V období 1-2 týždňov Vám príde obálka. Vo vnútri nájdete jasné inštrukcie, ako svoj účet verifikovať.
Ak Vám však vyhovuje mobilná verifikácia je možné, že to vo Vašom prípade nebude možné. Táto možnosť zatiaľ funguje len pri istých vybraných typov firiem. Ak to vo Vašom prípade bude fungovať, Google Vám automaticky zavolá na číslo, ktoré ste zadali. Následne môžete kliknúť na „verify”, a počkať pár sekúnd na automatickú správu s PIN kódom. Už ti stačí len zadať PIN a Váš účet je verifikovaný.

Dbajte na aktuálne informácie

V prípade, že vaša verifikácia prebehla úspešne, môžete svoj účet okamžite aktualizovať. Odporúčame dbať na aktuálnosť informácií, aby bolo pre zákazníkov jednoduché sa k vám dostať.
Ďalej je určite prínosné, ak sa budete pravidelne k svojmu účtu vracať a dbať na svoje recenzie a rozličné správy od zákazníkov.
Váš biznis sa vám určite poďakuje.