Creative studio
Kontakt

Ako na konverziu zákazníka (časť 1.)

  • 27. marca 2017
  • Martin Vasiľ - brand director
Konverzia zákazníka - Ako na to? časť 1. - h24 STUDIO

Konverzia zákazníka má dnes už svoje ustálené miesto priamo na piedestále akejkoľvek modernej webovej stránky, či firmy.

Ide o jednu z najpodstatnejších elementov internetového podnikania, ktoré sa zaoberá transformáciou bežného užívateľa na plnohodnotného, platiaceho zákazníka. My sme si v minulosti už niečo o konverzii povedali, no keďže je tak veľmi dôležitá vo všetkých fázach rastu, dnes si na ňu posvietime viac a to hneď vo viacerých článkov. Dúfame, že si prídete na svoje a nasledujúce tipy úspešne implementujete.

Priamosť a jasnosť nad zlato

Občas sa stáva, že stránka z klávesnice pisateľa vyznie naozaj nejasne. Je faktom, že človeku musí trvať maximálne 7 sekúnd, aby pochopil účel stránky, inak ju opustí. Keď však samotný účel stránky lieta v nenávratne a zároveň je aj samotný obsah písaný ako návod pre jadrového fyzika, niečo tu nehrá.
Ľudia idú vždy po hodnote, ktorá je podaná jednoducho a k tomu je veľmi jednoduché ju aj aplikovať. To znamená, že treba byť pri písaní obsahu priamy, jasný a odpustiť si akýkoľvek žargón, ktorý užívateľov len vyvedie z normy. Samozrejme, každý priemysel a odvetvie má svoje špecifické slová, no netreba sa nikdy vymykať normálu. V jednoduchosti čiastočne spočíva úspech vášho obsahu.

Objasnite svoju ponuku

Konverzia zákazníka spočíva v tom, že sa v istom momente dostaví ponuka. Môže ísť o ponuku na službu, či produkt. Tento krok je pravdepodobne tým najpodstatnejším, keďže tu sa väčšina užívateľov stiahne a tento krok radšej vynechá. Nie je na tom nič zlé. Mnoho užívateľov to takto robí, treba však vedieť ako na to, keď chcete, aby bol odliv nakupujúcich čo najmenší.
Najefektívnejšie nato funguje klasické zodpovenie problémov, ktoré môžu nastať v mysli nakupujúceho, spojených práve s ponukou. Častokrát sa sám užívateľ spýta: „Kde je chyták?” A práve takéto otázky ponuku totálne degradujú.
Preto treba na akúkoľvek pochybnosť priamo odpovedať a adresovať ju. Opísať problém, ktorý služba/produkt rieši, ako ho rieši a aké sú benefity, sú azda tie najzákladnejšie informácie. Mnohí predajcovia však vynechávajú odpovede na otázky typu: „Prečo by som vám mal veriť? Prečo práve od vás si mám produkt zakúpiť? Čo ponúka konkurencia?”
Napriek tomu, že ide vyložene o zmenu perspektívy, dokáže takýto pohľad zmeniť katastrofálnu ponuku na kvalitný obchodný element, na ktorý sa môžete spoľahnúť.

V diele číslo 2 nájdete…

Dnes sme sa spoločne pozreli na to, ako písať obsah, a prečo ho treba sprostredkovať zreteľne. Taktiež sme sa zahĺbili do finálnej fázy zákazníckeho lieviku, no to zďaleka nie je všetko. Nabudúce sa pozrieme na to, ako vybudovať dôveru. Podeľte sa s nami o svoje skúsenosti s konverziou, poprípade nám povedzte, s čím sa trápite a my vám radi pomôžeme.