Creative studio
Kontakt

Ako na konverziu zákazníka (časť 2.)

  • 2. apríla 2017
  • Martin Vasiľ - brand director
Ako na konverziu zákazníka (časť 2. - dôvera zákazníka) - h24 STUDIO

Dôvera je pri zákazníckej konverzii primárnym stavebným kameňom. Je nutné vytvoriť ideálne podmienky, za ktorých získajú obe strany.

Keďže jeden článok na tému konverzie v žiadnom prípade nestačí, druhá časť bude ešte obšírnejšia a ponúkne dôležité informácie.Vysvetlíme si, aká dôležitá je dôvera zákazníka a ako vám napomôže v samotných začiatkoch budovania konverzie.

Dôvera zákazníka alebo „Prečo vám mám veriť“?

Túto otázku sa spýta každý užívateľ predtým, než uvidí akýkoľvek obsah a ďaleko predtým než dá subscribe, či niečo vôbec zakúpi. Áno, dôvera zohráva v ranných fázach konverzie asi tú najpodstatnejšiu úlohu. Proces budovania dôvery však väčšina webov skôr nezvláda ako zvláda, no nasledujúce tipy sú zaručené, ak sú správne zvládnuté.
Základným kameňom je zjednodušenie verifikácie údajov o vašej stránke. To znamená, že keď niečo o sebe tvrdíte, je nutné, aby istá tretia strana, ideálne pomocou referencií, tieto informácie potvrdila. Takto má užívateľ dôkaz o celkovej kredibilite vašich informácii a okamžite zvyšuje dôveru.
Ak máte za sebou firmu, či organizáciu, tým najľahším riešním ako potvrdiť jej existenciu, je na stránke uviesť fyzickú adresu. Skúsenosti s týmto sú takmer vždy len pozitívne. Ak máte stanovenú istú expertízu, alebo okruh, ktorému sa chcete venovať, buďte v ňom konzistentný. Ako v obsahu, tak aj v opise firmy a svojej osoby. Ak sa niečo na stránke spomína častokrát, je jednoduché si potom expertízu so stránkou asociovať a naopak. Takýmto spôsobom zase vnesiete dôveru o informáciách z odvetvia, o ktorom píšete.
Ďalším ľahkým trikom ako dôvera zákazníka vzrastie, je spôsob, akým vás môžu ľudia kontaktovať. Čím viac kanálov máte k dispozícii, a čím aktívnejší ste, tým viac sa vám zvýši dôvera. Zaberie vám to zopár minút a návratnosť je niekoľkonásobná. Pokiaľ za vami stojí niekto, kto vo vašom odvetví niečo znamená, určite ho nezabudnite na stránke spomenúť.

Win-win

Aby ste dosiahli tú správnu win-win situáciu, musíte vy odovzdať hodnotu vo forme obsahu a získať zákaznícku dôveru. Pokiaľ neberieme do úvahy sprostredkovanie kvalitného obsahu, hrá svoju rolu jednoduché používanie a manévrovanie na stránke. Čím jednoduchšie sa totižto užívateľ dostane k úžitkovej hodnote, tým rýchlejšia dôvera stúpa. Snaha zjednodušiť cestu k hodnote je vždy dôkazom úprimného a férového jednania.
V začiatočných fázach konverzie treba byť maximálne opatrný s akýmikoľvek formami ponuky. Treba byť veľmi sofistikovaný a hlavne mať dobré načasovanie. Základom je odovzdať niekoľkonásobne viac hodnoty ako bude neskôr zákazník nútený zaplatiť za vašu službu/produkt. Opatrnosť teda hrá pri skoršej forme ponuky prím. Treba svojich zákazníkov naozaj dobre poznať a v správny čas prísť s ponukou, ktorá sa neodmieta (ala Krstný Otec).

V diele číslo 3 nájdete…

V nasledujúcom diele sa pozrieme na to, ako správne zjednodušiť nákupný proces potom, čo užívateľ úspešne prešiel vašou ponukou. No predtým nám neostáva nič iné, ako sa vás opýtať: Máte skúsenosti s budovaním dôvery na vašej stránky? Pokiaľ áno, pomohla vám už pri jednaní, či obchodovaní? Podeľte sa s nami o vaše skúsenosti a my vám na oplátku čoskoro prinesieme ďalší užitočný článok!