Creative studio
Kontakt

Ako na konverziu zákazníka (časť 5.)

  • 20. mája 2017
  • Martin Vasiľ - brand director
Obsah webu a jeho relevantnosť hrá hlavné husle na web stránke. Nanešťastie je to však málokedy dostačujúce. Preto treba zodpovedať aj...

Obsah webu a jeho relevantnosť hrá hlavné husle na web stránke. Nanešťastie je to však málokedy dostačujúce. Preto treba zodpovedať aj.

Séria článkov o konverzii zákazníkov sa blíži ku koncu. Chýba nám spomenúť si posledné prvky, na ktoré treba myslieť, ak práve pracujete na optimalizácii vašej konverzie. Obsah webu – poďme na to!

Je to relevantné?

Mať relevantný obsah webu je v konverzii kapitola sama o sebe. Mnoho ľudí dbá na tip top dizajn a úžasne znejúci obsah webu, ktorý takpovediac nemá u zákazníka šancu. Práve naopak, aj odporne vyzerajúci landing page so skvelou pridanou hodnotou je veľkým lákadlom. Mnoho uvedomelých užívateľov totižto priláka hlavne hodnota, nie jej okrasa. A práve v tom má veľa stránok zmätok.
Zbytočné informácie, sidebars, či multifunkčné vyskakovacie menu je pri konverzii zväčša úplnou pohromou. Ide o veci, ktoré síce vyzerajú skvelo, no prekážajú v zákazníkovej ceste za hodnotou, obsahom či dokonca nákupom.
Najlepšou voľbou je sa týchto nerestí zbaviť úplne a upriamiť sa skôr na kvalitu. Ako na to? Veľmi jednoducho. Urobte všetko preto, aby bol váš užívateľ aktívny. Aby mal čo najľahšiu cestu, počas ktorej prejde cez všetky fázy konverzie, až sa stane plateným zákazníkom. Čím ľahšie bude konverziou prechádzať, tým lepšiu prácu ste odviedli.

A kde to kúpim lacnejšie?

Táto otázka sa radí hneď na striebornú priečku za „Prečo by som to mal kúpiť od vás?” v mysliach zákazníkov. Prečo to teda nezodpovedať? Jednoduchý a krátky konkurenčný prieskum vám zariadi priamočiaru odpoveď. Ak chcete byť špička, určite uspejete aj v porovnaní s konkurenciou. Nemusíte priamočiaro porovnávať cenu, ale napríklad sa zamerať na špecifikácie a opätovne spomenúť benefity.
No a v neposlednom rade vám na záver ponúkame tajnú zbraň. Jedná sa o takzvaný „no-risk”, týmto spôsobom fungujú napríklad všetkým známe pizzerie. Anulujú risk slovami: „Ak vám do 20 minút pizzu nedonesieme, máte ju zadarmo.” Ak si dokážete niečo takéto osvojiť a ste dosť sebavedomý na to, aby ste to splnili, určite to skúste. Zákazníci to proste milujú. Navyše ak dodržíte takéto exkluzívne podmienky, dôvera vo vás zaručene stúpne. Zákazník môže len získať. Ako by povedal správny Američan: „It’s a NO BRAINER.”
Taaaaaak. To bolo z našej strany ohľadom konverzie zatiaľ všetko. Zatiaľ?! Veru tak. Ešte sa určite ozveme a prídeme s novými vychytávkami a tipmi pre vás. Dajte nám vedieť, či sa vám séria páčila a určite sa ozvite, ak sme vám nejako pomohli naštartovať vašu konverziu.