Creative studio
Kontakt

Ako na konverziu zákazníka (časť 3.)

  • 5. apríla 2017
  • Martin Vasiľ - brand director
Ako na konverziu zákazníka online nakupovanie - h24 STUDIO

Aby konverzia zákazníka mala zmysel, musí byť proces nákupu na web stránke správne optimalizovaný a jednoduchý.

Máme za sebou už dve časti na tému konverzie zákazníka. Doposiaľ by ste mali mať už základné informácie o tom, na čo sa sústrediť, keď chcete vašu konverziu zvýšiť. Dnes sa lepšie pozrieme na to, ako zákazníkovi čo najlepšie predostrieť online nakupovanie a samotný proces nákupu, keďže v tom mnoho stránok zlyháva.

Vedela by vaša babka absovovať online nakupovanie na vašej webovej stránke?

Áno, až tak jednoduchý tento proces musí byť. Zákazníka totižto treba viesť za ruku a byť tak priamy a jednoduchý ako sa len dá. Prvá rada znie – hovorte svojim užívateľom presne čo majú robiť. Treba ich doslova vmanévrovať do kroku, ktorý hovorí – vykonať platbu.
Nedávajte užívateľom zbytočne veľa priestoru. Dobre čítate. Čím viac si totižto môžu vyberať, tým je vyššia šanca, že proces prerušia. To isté platí aj pri filtrácii produktov. Treba byť veľmi presný, nech netrvá dlho kým si užívateľ nájde ten „svoj” produkt. Čím kratšie tento proces trvá, tým lepšie.
Pokiaľ je nutné vypĺňať rôzne informácie, snažte sa toto množstvo čo najviac zminimalizovať. Nepýtajte sa na zbytočnosti, alebo informácie, ktoré so samotným nákupom nemajú nič spoločné. Nielenže je to otravné, ale narastá aj šanca, že sa k vám už užívateľ vôbec nevráti.
Ak je to možné a vedenie web stránky to nepožaduje, nenúťte svojich užívateľov sa pred nákupom prihlásiť. Toto je moment, kedy prekvapivo stroskotá mnoho nákupov. Pred istým časom stránky veľmi logicky zaviedli prihlásenie cez sociálne siete, čo bol určite krok vpred, no stále si na to treba dať pozor.
Faktom je, že pri opýtaní sa ľudí, ktorý volia online nakupovanie v Británií až 82% odpovedalo, že doprava zadarmo ich k nákupu motivuje najviac. Prečo ju teda neponúkať v pravidelných intervaloch? Mnohé firmy si tento benefit online obchodu osvojili na týždennej báze a v tieto dni vykazujú obrovské zisky. Zaujímavosťou je, že nech ide o akúkoľvek stránku, s akýmkoľvek produktom, vždy má doprava zdarma gigantický úspech.

V diele číslo 4 nájdete…

To bolo na dnes všetko. Nezabudnite, že ponuka a nákup fungujú ruka v ruke. Sú akési siamské dvojčatá konverzie. Jedna chyba a potencionálny nákup je fuč. Ako riešite nákup vy? Máte zaužívaný istý postup, alebo idete podľa šablóny? Za vaše odpovede si nabudúce povieme, ako sprostredkovať hodnotu užívateľom a silu sociálnych dôkazov.