Creative studio
Kontakt

Kreatívne štúdio – kedy vám dokáže pomôcť a s čím?

  • 23. augusta 2017
  • Martin Vasiľ - brand director
Kreatívne štúdio - kedy vám dokáže pomôcť a s čím? - h24studio s.r.o.

Pojem kreatívne štúdio pre mnohých laikov predstavuje širokú škálu činností. Dnes si však povieme, kedy vám dokáže pomôcť.

Mnoho ľudí si vôbec nevie predstaviť, čo také kreatívne štúdio robí a aké služby ponúka. V tomto článku si povieme, čo je to kreatívne štúdio a aké sú najčastejšie činnosti, ktoré poskytuje.

Kreatívne štúdio nie je len zbor šikovných rúk

V našich profesných vodách sa kreatívne štúdio prirovnávah k agentúre, ktorá najčastejšie robí prácu v rámci digitálu. Má hneď niekoľko „kreatívcou”, z ktorých sa každý sústreďuje na svoj špecifický druh práce. Pritom každá časť tvorí celok, ktorý neskôr putuje ako výsledná práca do rúk klienta.

Akú prácu očakávať od štúdia?

Poďme pekne postupne.

  1. Grafický dizajnér – človek s citom pre krásu, tvary a štruktúru. Práca v štúdio nemá žiadne dôležitejšie (či menej dôležité) práce. Dizajnérov produkt je však vždy vidieť a veľa ľudí ho berie ako kritický.
  2. UX (User Experience)  – veľmi dôležitý človek, ktorý sa stará o to, aby boli web stránky, či aplikácie intuitívne, prehľadné a ľahko využiteľné. Pre kreatívne štúdio ide o želiezko v ohni, ktoré dokáže aj z dizfunkčného webu urobiť stráviteľné sústo.
  3. Copywriter – slová, ach tie slová. Sú denným chlebom copywritera, ktorý sa stará nie len o obsahovú stránku značky, ale tiež o tón hlasu, alebo copywriting na jednotlivé web stránky, či sociálne siete.
  4. Fotograf – priznávame sa, fotografa nemá veľa štúdií, ale čoraz viac e-shopov a firiem si ho vyžaduje. Naviac, ak ide o všestranného človeka, ktorý vie robiť produktové fotky a má v sebe štipku predstavivosti – ide o nedostatkový tovar.
  5. Marktingový manažér – spomedzi všetkých má manažér ten najväčší nadhľad nad tým, čo sa práve deje. Malo by ísť o skúseného človeka, ktorý sa vyzná vo všetkých marketingových kanáloch a dokáže ustrážiť istú úroveň kvality naprieč celým finálnym produktom.
Je vaša firma ako nepopísaná stena? Tak potom potrebujete kreatívne štúdio.
Je vaša firma ako nepopísaná stena? Tak potom potrebujete kreatívne štúdio.

Načo vám je kreatívne štúdio dobré?

Dúfame, že to je už len rečnícka otázka.
Kreatívne štúdio vám dokáže vniesť nový dych nie len do vášho marketingu, ale celkového fungovania firemnej digitálnej platformy. Niektoré štúdiá dokonca perfektne kombinujú digitál s tradičným marketingom.
Ak vaša firma potrebuje vytvoriť kampaň, urobiť rebranding, vytvoriť novú web stránku, alebo zaviesť firemný tón hlasu, viete kam sa treba obrátiť.