Creative studio
Kontakt

Landing Page – pristávacia dráha pre zákazníkov

  • 15. marca 2017
  • Martin Vasiľ - brand director

Landing page je v dnešnej dobe betónovou súčasťou moderného podniku. Využíva sa hneď na niekoľko vecí, no málokto vie ako ich robiť.

Spýtajte sa akéhokoľvek marketéra, či startupistu na otázku, ako rozbehnúť svoju online značku a odpovedia vám rovnako. Všetko to začína vlastnou web stránkou. Takáto web stránka, hlavne v prípade startupistov, má zo začiatku čisto informačnú úlohu. Neskôr však treba prijať nutné upgrady. Keď chce stránka generovať zákazníkov, odkazovať na iné funkcie, či zvýšiť predaje, treba prísť so zabíjackym nástrojom menom Landing Page.

Čo to je a čo to robí?

Landing page si predstavte ako jedinú stránku s jediným špecifickým cieľom. Firmy ju väčšinou zdieľajú, aby na nej zákazníci pristáli, pričom landing page funguje ako premostenie na dosiahnutie požadovaných výsledkov (konverziu návštevníkov, zapísanie sa na newsletter, či priamočiaru kúpu servisu/produktu).

Ako spoznať kvalitný Landing Page?

V rámci obsahu je landing page jednoduchá a má len jedinú funkciu. Prilákať návštevníka na aktivitu, ktorá je očakávaná firmou, pričom stránka opisuje benefity, ktoré si bude návštevník užívať, ak sa pod túto aktivitu podpíše.
Dizajnová stránka si zakladá na tvrdej funkcionalite. V praxi to znamená, že dizajn by mal fungovať ako podpora pri prilákaní zákazníka na upísanie sa danej aktivite. Dizajn by mal byť teda jednoduchý a priamočiary takým spôsobom, aby zbytočne nebral návštevníkovu pozornosť. Vždy si treba zapamätať, že hlavným cieľom Landing Page je prilákať návštevníka na kliknutie. Oba elementy dizajnu a textu tento cieľ musia odzrkadlovať.
V niektorých prípadoch je samotná stránka rozdelená na viacero sekcií. Za ideálnych podmienok to však nie je nutné a väčšinou sa to ani neodporúča. Zákon tu je jednoduchý – jednoduchosť, priamočiarosť, funkcionalita.
To isté sa týka aj titulov či podtitulov a tlačidiel. Všetky musia reprezentovať primárnu myšlienku stránky čo najefektívnejšie. Najideálnejším spôsobom vytvorenia si Landing Page je využiť rozličné šablóny, ktoré vám môžu poslúžiť ako inšpirácia.
Ak však už máte skúsenosti s tvorbou takejto stránky, určite sa môžete spoľahnúť na seba. Kreativite, a hlavne optimalizácii, sa medze naozaj nekladú. Netreba však zabúdať, že treba zostať priamočiary a získať si návštevníka práve skrz rozličné benefity. Landing Page je častokrát jeden neustály experiment, ktorý keď je odvedený dobre, dokáže nakopnúť firmu raketovým spôsobom. Nižšie môžete vidieť úspešné príklady.

landing page

Landing page strechy.sk

Pristávacia stránka strechy.sk

www.e-vino.sk