Creative studio
Kontakt

Licencia na používanie loga

  • 18. decembra 2019
  • lukas

Logo spoločnosť reprezentuje. Každá firma má záujem, aby bolo jej logo jedinečné a nezameniteľné, pretože predstavuje ideál firmy a hodnoty, za ktorými stojí.

Vytvoriť ho nie je jednoduché. Každá spoločnosť má záujem, aby bolo originálne, nezameniteľné a neprehliadnuteľné. Licencia na používanie loga chráni jeho majiteľa pred zneužitím.

Prečo je licencia na používanie loga dôležitá?

Nijaká spoločnosť, ktorá je hrdá na svoje logo, pretože reprezentuje jej myšlienku a prácu, nemá záujem o to, aby bolo zneužité niekým iným pre svoju spoločnosť a následne používané. Ak sa s podobným, respektíve na vlas rovnakým logom stretne zákazník, nevie sa spätne dopátrať,  komu patrí a môže sa zamyslieť nad relevantnosťou spoločnosti a vôbec či má záujem s ňou spolupracovať alebo u nej nakupovať. Licencia na používanie loga chráni jeho majiteľa. Predstavuje právo na využívanie diela, v našom prípade loga, ktoré je autorsky chránené.

Ochrana loga spoločnosti

Ak si dáte vytvoriť logo profesionálnou firmou, kde pracujú renomovaní a uznávaní grafici, môžete si byť istí, že získate jedinečné a neopakovateľné logo a spolu s ním aj licenciu, to znamená, že ste výhradnými majiteľmi a užívateľmi loga, aj keď ho vytvoril niekto iný ako výsledok jeho tvorivej umeleckej činnosti. Logo je vaše, pretože ste si za neho zaplatili. Už sa nemusíte báť jeho zneužitia treťou osobou, respektíve viete sa brániť prostredníctvom právnych predpisov.

Logo spoločnosti

Neváhajte teda a postarajte sa už dnes o vytvorenie loga pre svoju firmu, ktoré bude výnimočné a zároveň nefalšovateľné, pretože budete mať na neho aj svoju licenciu. Dnes je už možné všeličo si skopírovať z prehliadačov, preto zabezpečte svoje logo, aby si ho nikto nemohol len tak beztrestne stiahnuť z internetu. A môžete v pokoji využívať jedinečné logo pre vaše obchodné účely. 

Wotra