Creative studio
Kontakt

Manažment web dizajnového projektu od začiatku do konca

  • 10. septembra 2019
  • Martin Vasiľ - brand director

Projekt webového dizajnu má viacero úskalí a procesov, na ktoré sa treba sústrediť. Nasledujúci článok vám napomôže s manažmentom takéhoto projektu.

Každé obdobie firmy je iné. Štvrťrok, mesiac, či deň dokážu priniesť, či vziať prácu. Niekedy je jej málo, niekedy priveľa. Čo sa však nemení, sú kvalitatívne požiadavky na manažment. Zmanažovať projekt pre klienta nie je náročné. Určite sú nutné isté skúsenosti. No tak isto ako skúsený moreplavec, aj úplný začiatočník si môže rýchlo osvojiť týchto zopár tipov.

Kde sú moji zákazníci?!

Mnoho manažérov, ktorí robia „dozor” web dizajnovým projektom potvrdilo, že sa im ohromne oplatilo vybudovať systém získavania zákazníkov. Ideálnym spôsobom bol, samozrejme, zákaznícky lievik, ktorý bol zabezpečený pomocou kvalitnej web stránky. Takýmto spôsobom nestrácate čas na meetingoch a nemusíte dlho zisťovať, či ste tá správna alternatíva pre vášho klienta. Čo to má však spoločné s manažovaním samotných projektov? Jednoduché. Zákazníci sú vaše projekty, bez nich nemáte nič. Plus, dôležitosť zákazníckeho lievika budem spomínať ešte dlho. Mnoho ľudí ho nechápe, no definuje úspech biznisu.

Vyjasnite si očakávania

A to vždy! Od začiatku projektu musí byť obom stranám jasné, čo od výsledku očakávať. Vašou úlohou je zaistiť, aby zákazník nikdy neprišiel s otázkou typu: „Kedy dostanem nové informácie?”, alebo „Ako ten proces vlastne prebieha?” Toto jednoducho musí mať manažér v malíčku. Zákazník nesmie byť ukrátený o žiadne informácie.
Dôležitý je tu tzv. „follow-up”. Čiže akési nadviazanie konverzácie neskôr na základe dohody. Ak teda voláte so zákazníkom v utorok, určite si okamžite dohodnite ďalší meeting, kde mu predostriete nové informácie. Ide o niečo, čo ocení každý klient.

Snaha

Snaha je kľúčová. Kvalita je alfa a omega a testovanie je cesta k spokojnosti. Správny manažér by mal myslieť na všetky tieto aspekty a neuberať na dôležitosti ani jednej. Ak ste súčasťou firmy, či ste priamo majiteľom, je vždy nutné byť sám sebe šéfom a dodržiavať zásady, ktoré eventuálne vytvoria čo najlepší výsledok.
Správny manažment projektu sa osvedčuje presnou logistikou. Parametre, štandardy a sľuby musia byť dodržané. Krédom každého manažéra by mal byť fakt, že za ťažkú prácu, býva spravidla sladká odmena.