Creative studio
Kontakt

Tieto marketingové trendy musíte mať pre rok 2017 v malíčku

  • 9. septembra 2017
  • Martin Vasiľ - brand director

Rok 2016 dal základy viacerým trendom, ktoré budú expandovať nasledujúci rok. Niektoré sú v samotných začiatkoch, no niektoré sú v plnom prúde a vykazujú skvelé výsledky.

Ktoré marketingové trendy nesmiete ignorovať?

Live streaming

Okrem toho, že video marketing zažíva celosvetový boom, je čoraz viac podporovaný live streamom. V momente, kedy Facebook predstavil túto funkciu, rozumel jej potenciálu len málokto.
Dnes už vieme, že je to skvelý nástroj, ktorý dokáže predstaviť firmu/značku v úplne inom svetle. Viac autentickom, menej strojenom. Práve vďaka live videám sa značka dokáže dostať k zákazníkom bližšie ako kedykoľvek predtým.

Augmentovaná realita

Pokemon Go nás zasiahol. Tým myslíme nás marketérov. Ak ste si mysleli, že okrem fanatizmu nepriniesla táto aplikácia nič, mýlite sa.
Táto hra s malými príšerkami založená na augmentovanej realite nám totižto ukázala, že sú ľudia konečne pripravení na zážitok v inej realite.
Potenciál a financie ležiace v tejto sfére sú naozaj obrovské. Už teraz vieme, že sa plánuje ďalšia hra rovnakého druhu a svetové značky sa pomaly pripravujú na prvé marketingové kampane v augmentovanej realite. Nezaspite túto vlnu.

Pokemon Go môže znamenať pre budúcnosť marketingu oveľa viac ako si myslíme.
Pokemon Go môže znamenať pre budúcnosť marketingu oveľa viac ako si myslíme.

Informácie budú ešte dôležitejšie

Zber informácií a ich analýza bude čoraz dôležitejšia. Ak sa vám v roku 2016 točila hlava z rôznych metrík, radšej do nového roku ani nevstupujte.
Je jasné, že dáta budú kraľovať akémukoľvek strategickému rozhodnutiu a bude ubúdať kampaní založených na šťastnej náhode. Čo je v skutočnosti dobrá správa.
Dôležitá bude však vizualizácia rozličných dát a ich následné vyhodnotenie. Práve tieto dva kroky budú rozhodovať o úspechu kampane.

Obsahový marketing vtiahne ľudí hlbšie

Prečítanie si článku a pozretie webináru bude popri virtuálnej a augmentovanej realite jednoducho…bez emócií?
Myslíme si, že akonáhle firmy zistia, ako správne robiť obsahový marketing použitím VR/AR, odzvoní klasickému obsahovému marketingu. Aspoň teda v prípade firiem, ktoré si to budú môcť dovoliť.
Predpokladáme však množstvo ľudí, ktorým táto forma marketingu nebude vyhovovať. Preto články, videá a obrázky stále budú mať svoju cieľovú skupinu.

Marketingové trendy 2017, rok videa a emócií

Zdá sa, že digitálny marketing vo svojej podstate speje k autentickejším a hlbším emóciám.
Niečo, o čo sa marketing snaží už dlho, sa vďaka technológiám stane realitou.
Zaujíma vás, čo marketingu ponúknu nasledujúce roky? Myslíte si, že sa konečne dočkáme emotion capture?