Creative studio
Kontakt

Musí byť web dizajnér superman?

  • 29. augusta 2017
  • Martin Vasiľ - brand director
Web dizajnér - Musí byť superman ak chce byť dobrý? - h24 STUDIO

Čo všetko musí ovládať dobrý web dizajnér? Niekedy sa zdá, že je to naozaj všetko. Avšak stačí mať prehľad v týchto základných prvkoch.

Čítate správne. Áno, či nie? Občas sa môže stať, že ťarcha na pleciach samotného web dizajnéra je proste príliš ťažká, ba priam nezvládnuteľná. Napriek tomu je obrovské množstvo web dizajnérov, ktorí vytvárajú dychberúce stránky. Sú to supermani? Pravdepodobne nie. Pýtate sa aké schopnosti musí mať takýto web dizajnér v malíčku?

Web dizajnér pozná celý proces

A to, pravdepodobne, lepšie ako svoje topánky. Zhrňme si spoločne čo to všetko znamená:

  • farba,
  • flow (ako referencia k vizuálnemu pohybu pri manévrovaní na stránke),
  • vyváženosť a proporcie,
  • medzery.

Toto sú základné princípy a každý web dizajnér, ktorý cíti istú hrdosť voči svojmu produktu, by ich mal poznať, viac či menej.

HTML ako stredné meno

Sú dva druhy dizajnérov. Tí, ktorí vnímajú kódovanie ako esenciálnu vec v ich profesii. Alebo tí, ktorí nevidia vo vedomosti kódovania veľkú dôležitosť. Všeobecnou pravdou však ostáva, že by bolo fajn, keby každý dizajnér mal aspoň minimálne poznatky o práci s HTML.
Keďže HTLM je základným rozhraním všetkých stránok na WWW, isté poznatky sú vítané. Tieto poznatky, samozrejme, nie sú len tak na okrasu. S nimi dokáže dizajnér vidieť a dizajnovať s jasným cieľom a prikladať viac dôležitosti na použiteľnosť samotnej stránky.

Copywriting

Občas musí byť web dizajnér multifunkčným (čávom) človekom. Niekedy totižto musí odhodiť rukavičky web dizajnéra a vydať sa do vôd tvorenia obsahu, v ktorom tak veľa ľudí tápe. Ak teda nemáte vo firme copywritera, určite si umažete ruky s obsahom. Na druhej strane, dizajnér, ktorý má šialene dobré copywriterské schopnosti, je oveľa väčším lákadlom.

Neustále vzdelávanie

Na túto, tak úžasne dôležitú schopnosť, sa častokrát zabúda. Aj sprvu nešikovný dizajnér sa časom a tvrdou prácou dokáže vypracovať. No tak isto dokáže aj platinový dizajnér zhrdzavieť.
Vzdelávanie vo svojom odbore ešte nikdy nebolo tak dôležité ako dnes. Dôkazom sú práve expresne nastupujúce trendy, ktoré keď freelancer, či firma, nezachytí, je s ňou koniec.
Nasledujúce schopnosti patria medzi špičku toho, čo má každý skvelý dizajnér v malíčku. Ide teda o akúsi cestu k úspechu, ak si pomaly osvojíte každý z nich. Ako vám voňajú spomenuté schopnosti? Nerobia vám žiadny problém?