Creative studio
Kontakt

Najvhodnejšie myši pre web dizajnérov

  • 22. augusta 2016
  • Martin Vasiľ - brand director

Práca web dizajnéra nie je len o kreativite a cite pre detail. Častokrát je len tak dobrá, ako kvalitné sú nástroje, ktoré používa.

Práca dizajnéra to nie je len o samotnej kreativite a cite pre detail. Výsledok je častokrát otázkou kvality nástrojov, ktoré web dizajnér používa. Bolo našou psou povinnosťou sa tejto téme nevyhnúť a dnes vám ju s radosťou servírujeme. Nižšie nájdete zoznam top myší, ktoré sú najobľúbenejšie vo web dizajne.

Logitech MX Master

Logitech vytvára jedny z najkvalitnejších responzívnych myšiek na trhu. Ak teda hľadáte nástroj, ktorý dbá na precíznosť, ste na správnej adrese. Najnovší bezkáblový typ MX Master je nadizajnový tak, aby bol vo vašej ruke komfortný aj po dlhšiu dobu a obsahuje aj super responzívne scrollovacie koliesko. Čo to znamená? Koliesko sa vám jednoducho prispôsobí a môžete prehliadať stránky a dokumenty vlastnou rýchlosťou podľa toho, ako rýchlo scrollujete.
Na bokoch myšky nájdete tlačidlá, ktoré vám taktiež umožnia prehliadať rozličné okná bez použitia tak notoricky známeho Alt+Tab a môžete pomocou nich aj programovať a prispôsobiť si rozličné skratky. Jedinou nevýhodou je zvýšená cena, ktorá nepadne vhod mnohým. Cenovka sa pohybuje od 90 eur vyššie.
97c3e5bf2f54f28d11d21da9180e21ed

Magic Mouse 2

Aj keď sa dá povedať, že Apple trošku premeškalo inovatívnu vlnu v oblastí počítačových myší, s Apple Magic Mouse 2 odviedli kus práce. Opäť Apple stavilo na jednoduchý dizajn, rôzne vlastnosti s použitím lasera, jednoduché manévrovanie cez InDesign stránky a taktiež jednoduchosť vytvárania zmien na takpovediac hociktorom povrchu.
Mnohí dizajnéri však prišli so sťažnosťami, že ide o príliš senzitívnu myš. Multi-touch na povrchu myšky, vďaka ktorému môžete manévrovať do akejkoľvek strany, je občas frustrujúci, ale pre jabĺčkarov ide o ideálnu alternatívu.

52ab491543f40aae9e540d7f24758eb9

Razer Deathadder Chroma

Senzitívna a presná je myška zo stajne Razer. Ide o myšku populárnu ako u hráčov, tak aj u dizajnérov. Taktiež treba dodať, že alternatív od firmy Razer je na trhu veľa a viaceré oplývajú špičkovou kvalitou.
Deathadder Chroma má hneď tri typy senzorov. Menovite duálny, laser a optický. Spolu s ergonomickým dizajnom má byť tou ideálnou alternatívou pre precíznu prácu. Nie je prekvapením, že ide o najpredávanejšiu a zároveň najlacnejšiu myšku s optickým senzorom, gumovými bokmi a úchopmi, ktorá ukladá všetky zmeny nastavenia na Cloud. Dobré?
d6e31fd87079ae726b87d6ad10550639

Genius Wireless Pen Mouse

Áno viem, článok mal byť len o myšiach. Ale počkať, veď toto myš je! Aj keď sa to podobá na stylus.
Wireless Pen Mouse ide o myšku v útrobách pera. Nejde o žiadny nástroj na kreslenie, práve naopak, je ideálnou alternatívou ak máte otvorených viacero okien. Táto myška vám napomôže pri rýchlom manévrovaní zo strany na stranu a pre tých, ktorých omrzel typický dizajn myšky, je jasnou voľbou.
a87963357131bd1fc1a3a532e908003d
Zdroj obrázkov: creativebloq.com