Creative studio
Kontakt

Výroba loga – toto sme sa o nej naučili vďaka stovkám klientov

  • 17. augusta 2017
  • Martin Vasiľ - brand director
Výroba loga - čo sme sa o nej naučili vďaka stovkám klientov

Rozmýšľate nad novým logom, ale neviete si poradiť ani so základnými otázkami?

Určite ste už čítali minimálne 10 článkov o tom, ako vytvoriť dobré logo. Ako zvoliť farby, akú veľkosť, tvary, alebo elementy. To dnes riešiť určite nebudeme. Dnes to bude totižto niečo iné – niečo, čo nás naučila výroba loga pre stovky firiem.
Ak vás teda zaujíma prax, pusťme sa do toho.

Počúvajte konkurenciu

Ako sa vyjadruje váš trhový náprotivok a aká je synergia s logom firmy? A čo dizajn a logo – majú niečo spoločné naprieč všetkými online kanálmi? Umiestňuje konkurencia svoje logo všade?
Niektoré trhové znaky sú obľúbenejšie ako iné. Vyhnite sa tým zlým a ušetríte si čas a peniaze.

Pýtajte sa správne otázky

Seba aj vašich zákazníkov. Aké sú symboly, hodnoty a zvyky vašej firmy? Zákazníci väčšinou vnímajú firmy úplne inak, ako zamestnanci. Stačí jednoduchý dotazník zopár najlojálnejším klientom a môžete tak vyriešiť tie najzásadnejšie otázky pri tvorbe loga.

Čo má spoločné morská panna s kávou? To nevieme. A predsa je to výroba loga na výbornú.
Čo má spoločné morská panna s kávou? To nevieme. A predsa je to výroba loga na výbornú.

Výroba loga si pýta flexibilitu

Logo nie je na 2 týždne. Skôr na pár rokov.
Je teda v poriadku, že si musíte premyslieť, ako bude vyzerať a čo bude obsahovať. Agentúra, ani grafik vám nemôžu zazlievať, že si dávate na čas. Logo je predsa tvárou a reprezentantom firmy – to si zaslúži dostatočnú pozornosť.

Rešpektujte minulosť firmy

Rebranding môže postihnúť akúkoľvek firmy – staršiu aj mladšiu. Za každých okolností treba rešpektovať to, čo má už firma odžité a implementovať svoje hodnoty aj do nového loga. Nesnažte sa byť za každých okolností „novým človekom”.
Aj nová značka musí v sebe ukrývať istú prirodzenosť, aby si získala obľúbenosť medzi zákazníkmi.
Je to tak jednoduché a pritom tak náročné. Logo je výsadou firmy a kráľovským fachom pre dizajnéra, či agentúru. Svet grafika a firmy sa vždy musí spojiť v jedno, aby výroba loga mala zmysel.
Nebojte sa dokonca zliezť zo zavedených chodníčkov – šikovná a kreatívna agentúra sa takejto výzvy nikdy nebude báť. Výroba loga nie je jednoliaty proces. Pre každú firmu je iný, no vždy veľmi dôležitý.