Creative studio
Kontakt

Newsletter – starý dobrý email marketing

  • 1. februára 2017
  • Martin Vasiľ - brand director
Newsletter - starý dobrý email marketing - h24 STUDIO

Mnoho ľudí, a dokonca aj marketérov na internete, prestáva mať dôveru v silu emailu. Newsletter je tu s nami už dlho. Prešiel si mnohými zmenami a stále vie okúzliť. Aj keď častokrát môže skončiť ako „spam”, tie správne maily si vždy nájdu adresáta, ktorý zareaguje.

Má teda emailový marketing ešte zmysel, alebo už je jednoducho pasé?

Tí najlepší vedia…

V dnešnej dobe nie je tak náročné dostať denne 20 až 30 mailov, ktoré jednoducho hodíme do koša. A možno aj preto veľa ľudí tvrdí, že emailový marketing je nuda a už neponúka to, čo predtým.

Tí najlepší ale vedia, že to nie je pravda. Ak sa totižto opýtate akéhokoľvek startupu, alebo malej/strednej firmy, či používajú Newsletter, skoro každý vám odpovie, že áno. A prečo aj nie? Keď je to dosť dobrý spôsob ako budovať so zákazníkom vzťah?

Newsletter – Obsah a autorita

Okrem toho, že email môže byť používaný ako spôsob akvizície nových zákazníkov, nadmieru dobre spĺňa účel takzvaného „customer nurturing” alebo aj vyživovanie zákazníka. Vieme, znie to zvláštne, ale je to efektívny spôsob predaja.

Vďaka emailu totižto môžete zadarmo distribuovať vami vytvorený obsah zadarmo. Takýto obsah, aj keď si spočiatku nemusí nájsť stovky followerov, môže v očiach ľudí budovať autoritu vo vašej osobe.

Takáto autorita vám pomôže nie len dostať sa do popredia v zákazníkovej mysli, ale pokiaľ bude mať váš obsah naozaj hodnotu, zákazník sa obráti práve na vás, keď bude potrebovať/chcieť produkt, ktorý predávate.

Ak si teda vybudujete slušnú základňu emailov, nič vám nemusí brániť pred tým, aby ste začali svoj článok rozosielať. AVŠAK! Je nutné sa spýtať adresáta o povolenie. Inak by vaše emaily naozaj mohli končiť v spame.

Ak budete dostatočne dobre vyživovať takýto vzťah zákazníka a klienta, predávať zákazníkovi hodnotu, je úplne normálne, že po čase do svojho emailu zakomponujete „ponuku”. To znamená, že príde čas vykonať predaj. A aj v tomto prípade je email skvelý.

Newsletter

Newsletter funguje len v prípade, že ste boli naozaj pedantný a zákazník váš obsah naozaj hltal a bol aktívny.

Ako vidíte, email má stále svoje miesto. Okrem toho, že sa stále používa na profesionálnu komunikáciu, dokáže priniesť peniažky a hlavne aktívnych zákazníkov do firmy. Nie je potreba pochybovať o jeho neutíchajúcej sile. Práve naopak, treba túto silu využiť v prospech rastu.