Creative studio
Kontakt

Online propagácia s malým rozpočtom

  • 13. augusta 2017
  • Martin Vasiľ - brand director
Online propagácia nízkonákladovo a s malým rozpočtom - h24 studio s.r.o

Online propagácia je dnes spätá s firemným marketingom rovnako, ako samotná výroba, či predaj. Dá sa robiť aj nízkonákladovo a my vám ukážeme, ako na to.

Keď sa povie digitálny marketing, neskúsené firmy s užším rozpočtom zväčša dávajú ruky preč. Tí so skúsenosťami však vedia, že online propagácia je dnes spätá so životom firmy rovnako, ako samotná výroba, či predaj.
Aj menšie firmy môžu robiť online propagáciu nízkonákladovo. Dôkazom sú nasledovné tipy v našom článku.

5 spôsobov, ako sa dá robiť online propagácia skoro zadarmo

Vytvorte si Google My Business stránku – napriek tomu, že je Google+ zanedbateľnou sociálnou sieťou, má zopár nesporných výhod. Jednou z nich je ukážka firmy vo vyhľadávači, keď o nej niekto hľadá informácie.

Za tento panel pritom nič neplatíte, stačí zaregistrovať vašu firmu na Google+.
Nakopnite sociálne siete – ak máte možnosť zveriť svoje sociálne siete šikovnému kolegovi, ktorý bude zdieľať novinky o vašej firme a občas pár eurami podporí vaše povedomie reklamou, neváhajte. Ak ste lokálna firma, nepotrebujete astronomický rozpočet. Stačí, ak so svojimi financiami budete narábať rozumne.
Vytvárajte prínosný obsah – vďaka obsahu môžete ukázať, že sa vyznáte v tom, čo robíte. Zaujímave pre zákazníkov sú hlavne videá, obrázky, alebo infografiky. Ak chcete rozbehnúť firemný blog, zverte ho do rúk človeku, ktorý vie písať a dokáže z textu vytiahnuť zaujímavé a prínosné informácie.
Oslovte lokálne médiá – lokálne rádio, alebo noviny, síce nemusia byť úplne zadarmo, no vždy ide o podstatne menšie sumy, ako celoštátna televízia. Rozpočet na lokálne PR sa pohybuje v desiatkach eur, no niektoré médiá sú ochotné urobiť s firmami aj barter služieb.
Sponzorujte súťaže a udalosti vo vašom odvetví – každá súťaž, alebo udalosť sa poteší akémukoľvek sponzoringu. Ak chcete ukázať vašu firmu, toto je spôsob, akým dokážete osloviť stovky ľudí v priebehu pár hodín. Opäť na to nepotrebujete veľký rozpočet. Aj keď táto alternatíva nie je čistokrvnou online propagáciou, väčšina udalostí má svoje web stránky, na ktorých umiestňuje svojich sponzorov.
Dá sa povedať, že aj online propagácia ponúka veľa hudby za málo muziky. Tam, kde nie je rozpočet, musia firmy zapojiť kreativitu. Vždy to ide aj nízkonákladovo, stačí sa dobre zamyslieť, ktoré kanály majú zmysel pre firmu a jej financie.