Creative studio
Kontakt

PPC reklama a jej správne cielenie

  • 12. júna 2017
  • Jozef Jakubov - designer
PPC reklama - ako ju správne cieliť - h24 STUDIO

Nie je žiadnym tajomstvom, že čím lepšie použijete kľúčové slová na zacielenie ideálneho používateľa, tým väčší úspech budete mať vaša PPC reklama. Poďme si povedať ako čo najpresnejšie zacieliť.

Aký je ideálny používateľ?

Ak si myslíte, že existuje len ideálny používateľ, pravdepodobne si myslíte, že ide o potenciálnych zákazníkov, ktorí sú pripravení bez váhania a ihneď nakúpiť vašu službu alebo produkt.
Skúsení analytici však pri platenom vyhľadávaní nepovažujú ideálneho používateľa rovnakého v každej kampani, ktorú spravujú. Najlepšie platené kampane sú tie, ktoré sú čo možno najviac zjednodušené a zamerané na konkrétne a styčné body v rámci konverznej cesty – dokonale synchronizované pre úspech kampane.
Začnite si vytvárať svoje kampane a reklamné skupiny pre kupujúcich v rannom štádiu, a naučte sa zacieľovať rôzne kontexty vyhľadávania jednotlivých kampaní pomocou škály nástrojov, ako odpoveď na rôzne potreby.
PPC reklama
PPC reklama pre slovné spojenie tvorba loga

Zacielenie na otázky

Pokúste sa prejsť do hláv rôznych používateľov, ktorí môžu potenciálne navštíviť vašu stránku. Alebo ešte lepšie, pozrite sa na aktuálne otázky, ktoré píšu do vyhľadávacieho panela, aby vás našli.

PPC reklama a kľúčové slová

Môžete kombinovať rôzne zoznamy kľúčových slov a začať identifikovať otázky, ktoré sa od jednotlivých kupujúcich očakávajú.
Napríklad, pri predbežnom výskume sa môžete používateľ, ktorý chce kupovať stavebný softvér spýtať:

Čo je to softvér na správu stavieb?
Prečo používať softvér na správu stavieb?

Zatiaľ čo viac kvalifikovaných používateľ môže odpovedať na zúžené otázky, napríklad:

Kde kúpiť softvér na správu stavieb?
Softvér pre správu stavby pre subdodávateľov?
Ktorý stavebný softvér je najviac kompatibilný s …?

Ak naozaj chcete, aby bola vaša PPC reklama lepšie zacielená a zaťaženie vašich kľúčových slov vyššie, môžete kombinovať množstvo rôznych nástrojov pre kľúčové slová, ako sú SEMRush, Moz, Answer the Public a LongTail Pro, aby ste taktiež vymedzili kontext vyhľadávania, zámer, poradie a prioritu stránky.