Creative studio
Kontakt

Prečo Twitter nikto nechce?

  • 3. septembra 2018
  • Martin Vasiľ - brand director

Keď sa pozrieme na náš trh, uvedomíme si, že Facebook to má oproti iným sociálnym médiám neotrasiteľné postavenie. Inak povedané, Twitter u nás nie je tak populárny. Pritom v zahraničí má veľmi dobrú základňu.

Dnes sa však nebudeme venovať popularite Twitteru, no pozrieme sa na túto sociálnu sieť z iného uhla.

Tak kúpi ma niekto?

Ako keby tieto slová samotnému Twitteru z úst vypadli. Posledné týždne sa v médiách diskutoval možný nákup Twitteru globálnym gigantom Google. Chvalabohu, bohužiaľ ostalo len pri slovách. V hre však boli aj iné firmy. Firmy, ktoré sú na Twitteri veľmi aktívne. No ani tie firmy, od ktorých sa to očakávalo, nespravili nič. Čoho sa boja?

Problém vznikol už pred istým časom. Už roky Twitter bojuje s algoritmom, ktorý si nenašiel príliš veľa fanúšikov a táto nevôľa sa tak trocha nesie s celou platformou. Úplne inou kapitolou je práve monetarizácia samotnej platformy, ktorá nebola doposiaľ plnohodnotne využitá. Dôvod? Vcelku jednoduchý. Nikto neprišiel na to, ako z Twitteru vyžmýkať viac peňazí.

No a práve tento fakt má za následok nechuť technologických firiem akvizovať toto médium. Ako sa toto dianie premietlo na cene Twitteru?

V skratke? Nie je dôvod oslavovať. Akonáhle sa vynorili reči o možnom nákupe, cena akcií Twitteru vzrástla o 20%. V dnešných dňoch, však cena klesá a klesá. K dnešnému dňu zažila cena pokles o niečo viac ako 11%. A to všetko kvôli tomu, že sa tieto dohady nepotvrdili. Je celkom zaujímavé, ako môžu médiá manipulovať s hodnotou, ktorú majú akcionári v rukách.

Twitter bojuje!

Boj je, pravdepodobne. prisilné slovo, ale snažili sme sa vyznieť dramaticky. Čo sa týka opätovného prilákania a zatraktívnenia Twitteru pre firmy a užívateľov, urobil samotný Twitter niečo zaujímavé. Vypočul svojich užívateľov.

A práve preto od konca septembra nebude rátať URL linky medzi 140 písmen, ktoré môžu byť použité v postoch ako maximálny počet znakov.

Áno, pravdepodobne len preháňame a táto zmena nebude mať žiadny dopad. No užívateľov to v zásade poteší. A poteší to aj firmy, ktoré to môže motivovať zdieľať viac, a teda robiť aj viac reklamy. Budúcnosť Twitteru však v takej vážnej konkurencii zostáva nejasná.