Creative studio
Kontakt

Redizajn loga – áno alebo nie?

  • 4. februára 2017
  • Martin Vasiľ - brand director
Redizajn loga - kedy na redesign loga - h24 STUDIO

Logo je vizuálnym vyjadrením filozofie vašej firmy. Odráža jej hodnoty a ciele. Musí zaujať potenciálnych zákazníkov natoľko, aby využili služby firmy. Kedy prichádza čas na redizajn loga? Povieme si.

Každé logo by malo byť unikátne, aby najlepšie vystihlo činnosti spoločnosti. Dôležitú úlohu zohráva napríklad typ písma, alebo použité farby. Má vaša firma už vytvorené logo, ale rozmýšľate nad jeho redizajnom? Tento článok vám ukáže, aké sú výhody redizajnu.

Kedy redizajnovať?

Redizajn loga je pojem, ktorý sa používa v súvislosti s aktualizáciou alebo istým vylepšením loga, pričom sa ale logo úplne nezmení, ale zachová sa istý vizuálny prvok. Realizuje sa zvyčajne dlhší čas po vytvorení prvotného loga, čiže zvyčajne zopár rokov po tom, ako začne spoločnosť fungovať. Hlavným dôvodom zvykne byť prispôsobenie sa aktuálnym spoločenským alebo technickým trendom či podmienkam. Nie vždy je však redizajn tým najlepším krokom, hlavne, ak nie je urobený profesionálne. Preto je veľmi dôležité, aby ste redizajn vášho loga zverili do rúk odborníkom.

Aké sú základné dôvody na úpravu loga?

  • Ak bolo logo už na začiatku vytvorené neprofesionálne. Logo spracované amatérom síce môže vyzerať dobre, ale graficky značne zaostáva nad profesionálnymi logami. S logom, ktoré má nejaké grafické chyby, je veľmi náročné pracovať. Či už budete chcieť vytvoriť pečiatku, dať logo na tričko alebo na vizitku, s graficky zlým logom to bude dlhý a náročný proces. Naopak, profesionál vám pri vytvorení loga môže rovno vytvoriť rôzne veľkosti či farebné kombinácie, aby vám vyhovovali v každej situácii.
  • Ak ste s ním už dlho nič nerobili. Vytvorili ste logo pri založení spoločnosti a odvtedy ste ho nemenili. Nech je to logo akékoľvek výstižné a efektívne, časy sa menia. Za niekoľko rokov sa kompletne zmenili všetky trendy spoločnosti alebo techniky a vaše logo už nemusí zaujať tak, ako kedysi. Je načase vaše logo aspoň trošku pozmeniť, aby ste nezaostávali s konkurenčnými spoločnosťami. Ako ste si isto všimli, aj všeobecne známe spoločnosti, ako napríklad Google, Slovnaft alebo Poštová banka, často upravia svoje logo, napriek tomu, že sú všeobecne známe a nepotrebujú väčšiu reklamu.

 

Redizajn loga nechajte odborníkom

Úprava loga by však nemala byť obrovská. Ľudia totiž nemajú radi veľké zmeny. Ak sú zvyknutí na nejaké logo, k úplnej zmene budú vo väčšine prípadov pristupovať negatívne. Aby ste sa vyhli negatívnym vplyvom, je najlepšie nechať úpravu loga na odborníkov. Na väčšinu pôvodných log sa dá jednoducho nadviazať, čím sa zaručí spokojnosť spoločnosti aj zákazníkov. Po kvalitnej grafickej úprave vášho loga sa ním môžete s hrdosťou prezentovať všade, kde chcete – či už sú to vizitky, hlavičkové papiere, obálky, polep automobilu, pečiatky, reklamné predmety, alebo inzeráty v novinách.

Redizajn loga Sport house z dielne h24 Creative studio s.r.o.

Šetriť sa nevypláca

Veľa spoločností sa snaží na logu ušetriť, vytvorí si ho svojpomocne, pričom si neuvedomujú, že logo je jedným z najdôležitejších prvkov firemnej identity. Ide o pomyslenú tvár firmy, s ktorou sa môžu zákazníci stretnúť na každom kroku. Preto je veľmi dôležité, aby vaše logo vyzeralo reprezentatívne a bolo kvalitne graficky spracované.