Creative studio
Kontakt

Kedy sa oplatí redizajn web stránky?

  • 23. januára 2019
  • Martin Vasiľ - brand director

Web stránka je digitálna vizitka každej dobrej firmy. Teda za predpokladu, že je samotná web stránka skutočne kvalitná. Ako mnohé iné veci, aj web stránky podliehajú trendom a občas ich firmy musia zmeniť. Toto sú naše tipy, kedy by ste mali zvážiť redizajn web stránky.

Najprv nájdite problém, potom prídu na rad zmeny

Ak už máte web stránku dlho, tak je jasné, kde môže byť problém. Ak však chcete redizajnovať kvôli nízkym konverziám, alebo nízkej návštevnosti, redizajn web stránky to nemusí vyriešiť. V prvom rade si musíte byť istý, kde má vaša web stránka problém a ako ho chcete riešiť. Možno nakoniec zistíte, že redizajn nepotrebujete, alebo naopak, že je jediným riešením.

Web nie je dostatočne flexibilný

Na web stránku treba dávať pozor. Nie preto, že by si mohla robiť, čo chce, ale preto, lebo pravidlá v digitálnom prostredí sa menia každý týždeň (napr. penalizácia pop-up okien a iné). Trendy dokážu rovnako ublížiť, ako aj pomôcť web stránke. Jediný recept ako mať jasno v tom, čo sa deje, je všímať si, aké novinky by mohli byť kľúčové pre firemnú web stránku.

Redizajn web stránky je oveľa viac práce ako bežne firma predpokladá, práve preto si to treba dobre premyslieť.
Ak už máte web stránku skutočne dlho, redizajn by mohol mať zmysel, no nebude to stačiť. Bude treba zlepšiť rozličné technické parametre, aby mal redizajn web stránky také výsledky, aké očakávate.

Firma sa menila, no váš web nie

Podstúpili ste rebranding? Predávate nové služby, alebo produkty, či ste len rozšírili sortiment? Kúpila vás iná firma, alebo ste naopak prešli fúziou? To všetko musíte dať vedieť pomocou web stránky. V takomto prípade je redizajn web stránky nutnosťou a prioritou. Ak sa čo len vymenia majitelia a tí stanovia nové hodnoty, pravdepodobne sa to objaví aj v prístupe firmy, a teda aj na vizuálnej stránke. Rovnako to funguje v prípade, že si dáte vytvoriť dizajn manuál. Firma by mala komunikovať všade konzistentne, aj za cenu redizajnu.
 

Stačí, ak je vaša web stránka jednoducho perfektná.
Občas je však fajn, ak jednoducho na redizajn web stránky nemáte dôvod, no cítite, že nastal čas na zmenu. Samozrejme, táto zmena by nemala nastať v pravidelných intervaloch a hlavne sa na nej musí zhodnúť značná časť vedenia firmy. Prešla si už aj vaša firma redizajnom firemnej web stránky? Pokiaľ áno, aký ste mali na to dôvod?