Creative studio
Kontakt

Reklama na Facebooku drasticky zdražela!

  • 11. októbra 2016
  • Martin Vasiľ - brand director
Reklama na Facebooku

Dámy a páni. Reklama na Facebooku zdražela tento rok o celých 62%. V niektorých krajinách, ako napríklad v Kanade, sa tieto čísla vyšplhali až na neskutočných 130%, a to, samozrejme, nie je všetko.

Ako ďalej?

O social-media marketingu už bolo napísané mnoho. Stále patrí medzi TOP digitálneho marketingu, ale s takýmto stúpaním v rámci cien prídu určite aj zmeny. Zmeny v rozhodovaní firiem, či sa to vôbec oplatí.

Už pred istým časom začali známi svetoví marketéri vyhlasovať, že s Facebook-om môže byť do budúcna problém. Veľké reči o jeho skvelom ROI totižto prilákali neskutočné množstvo firiem, ktoré si chceli odkrojiť svoj kúsok koláča.

A práve príchod týchto firiem zdvihol ceny o 62% a viac. Čo to však znamená pre Facebook? A hlavne, čo to znamená pre malé a stredné podniky, ktoré si platili reklamu na tejto sociálnej sieti?

Je tu aj iná možnosť ako reklama na Facebooku

Navonok sa v tejto hrozbe schováva absolútna katastrofa. No možno je opak pravdou. Z úst Scotta Oldforda, kanadského podnikateľa, sme totižto mohli počtu pozitívne slová.

Tento cenový nárast totižto zapríční odchod firiem, pre ktoré bude reklama jednak drahá a jednak ju nevedia robiť. To znamená, že tu bude viac priestoru pre šikovných marketérov, ktorí presne vedia, ako prilákať zákazníkov. Veď práve „tí menej šikovní” majú za vinu tento cenový nárast. Príliš veľa reklamy, ktorá nevykazovala výsledky, vyústila do ešte väčších investícií do inzercie.

Na druhom brehu stoja obrovské korporácie, ktoré nebudú mať s týmto nárastom žiadny problém. Ich rozpočet to určite zvládne. Otázka však je, akých šikovných marketérov a PPC špecialistov majú títo giganti. A hlavne, ako obstoja v súboji s nekonvenčnými startupmi a menšími firmami. Bude to určite zaujímavé.

Dalo by sa povedať, že reakciou Facebook-u môže byť predstavenie vertikálnej reklamy. Na túto tému sme vám už článok priniesli a určite si ho nenechajte ujsť. To, čo sa totižto deje, môže začať úplne nový spôsob inzercie na Facebook-u. Ak potrebujete pomôcť s reklamou na facebooku, neváhajte nás kontaktovať!