Creative studio
Kontakt

Reklama na sociálnych médiách – ako na to?

  • 10. septembra 2019
  • Martin Vasiľ - brand director

Ako ste sa mohli dozvedieť z nášho článku o prudkom náraste ceny inzercie na Facebooku, prichádza práve chvíľa pre tých šikovných, aby sa ukázali. Už nie je také jednoduché zákazníkov cez sociálne médiá osloviť a je nutné byť nie len kreatívny, ale aj hodnotný.

Reklama na sociálnych médiách – s týmito radami, si poradíte ľavou zadnou.

Počúvajte

V prípade, že nemáte pod rukou globálny konglomerát, ale len menšiu či strednú firmu alebo startup, určite vám pomôže, ak si vypočujete vlastnú cieľovú skupinu. Pátrajte, po čom vaša cieľovka túži, aký obsah a témy ju zaujímajú a nebojte sa ani byť aktívny v konverzáciách.

Zamerajte sa

V dnešnej dobe reklám sa snaží byť každý všetkým. V rámci sociálnych médií však platí, že je lepšie, ak sa zameriate na istú cieľovú skupinu a naučíte sa tvoriť práve pre nich. Všetok obsah či reklamy musia byť maximálne špecifické a upriamené presne pre vašu komunitu ľudí. Je totižto fakt, že každá komunita má iné interné pravidlá, žargón a chovanie. Preto je viac než odporúčané sa týmto okolnostiam prispôsobiť.

Relevantnosť

Ak nechcete, aby vaša reklama na sociálnych médiách zapadla prachom bez akýchkoľvek výsledkov, snažte sa byť maximálne relevantný a sprostredkujte čo najviac hodnoty. Nesľubujte zbytočne príliš veľa a výsledkom bude nulová hodnota pre človeka, ktorý na vašu reklamu klikne. Krásnym príkladom, ako to nerobiť, je reklama na Facebook-u, ktorá sľubovala ľuďom strojnásobenie zákazníckej konverzie, pritom vyšlo najavo, že samotná firma mala katastrofálnu konverziu. Treba si dávať pozor.

Interakcia

Pravdepodobne by ste neignorovali človeka, ktorý sa vám prihovorí v reálnom živote. Tak prečo teda ignorovať ak vám niekto napíše online? Interaktivita je jedna z najužitočnejších vecí ako si vytvárať komunitu a zákaznícke vzťahy. Ide o najjednoduchší spôsob ako sa dostať v hlave zákazníka do popredia. Odpisujte, komunikujte a zdieľajte. Veľa. Nebojte sa s online zákazníkmi „dať do reči”.

Reciprocita

Ak máte pocit, že vám niekto dá niečo zadarmo, aj keď sa jedná o internet, mýlite sa. Prečo by vaši zákazníci mali zdieľať váš obsah? Dajte im na to dôvod! Budujte obsah, ktorý bude k zdieľaniu nabádať. Dajte hodnotu, ktorá u zákazníka zmietne akékoľvek pochybnosti zo stola. Budujte si autoritu a zákon reciprocity už svoje spraví aj sám. Nebuďte firma, ktorá len berie, ale značka, ktorá sa chová k svojim zákazníkom tak, ako sa patrí.