Creative studio
Kontakt

Aký má byť správny rozmer vizitky?

  • 2. júna 2017
  • Martin Vasiľ - brand director
Rozmer vizitky - pre aký sa rozhodnúť? - h24 STUDIO

Vedieť štandardný rozmer vizitky je potrebné, no je nutné, aby mala aj nápaditý dizajn. Buďte výnimoční. Vizitka môže byť malá.

Dobre navrhnutá vizitka vám pomôže vyniknúť v dave. Existuje viacero dobrých tipov, ako vytvoriť vizitku, ktorá zanechá dobrý dojem. Na začiatku každej takejto tvorby je úvaha aký rozmer vizitky zvoliť. Častokrát je to dôležitý faktor v súťaži o pozornosť potencionálneho klienta. 

Základný, stavebný kameň

Hoci pracujeme v kanceláriách bez papiera stále viac a viac, dobrá vizitka je stále základom podnikania. Ak nemáte vizitku, ktorú môžete dať potenciálnym klientom alebo spolupracovníkom, chýba vám kľúčová marketingová príležitosť a prichádzate o možných zákazníkov.
Nie všetky vizitky sú však rovnaké. Žijeme vo svete, kde si priemerný malý živnostník môže navrhnúť vlastné vizitky a objednať si ich v tlačiarni za pár eur.
Vyzitky sú však výzvou a príležitosťou ako vyniknúť. Potrebujete vytvoriť dizajn, ktorý vyzerá fantasticky a pomôže vám odlíšiť sa. Vytvorte efektívnu vizitku a môžete efektívne zviditeľniť vašu firmu pred vašimi konkurentmi. Zároveň by mala byť jednotná s vašou doterajšou vizuálnou prezentáciou pokiaľ nebola vizitka vytvorená ako súčasť vizuálnej identity.

Použite dobré princípy návrhu

Vizitky sú stále potrebné a je nutné, aby mala nápaditý dizajn. Buďte výnimoční. Rozmer vizitky môže byť malý, ale stále môžete byť kreatívny. Skúste experimentovať s orientáciou strany alebo atypickým formátom ako napríklad kruhový alebo nepravidelný uholník.

Štandardný rozmer vizitky

Jeden typický príklad je 55 x 85 mm(americký štandard) alebo 50x90mm (európsky štandard) , hoci uvidíte na web stránkach mnoho ďalších veľkostí. Práca s týmto malým rozmerom vizitky dáva stále priestor na kreatívny prístup. Na začiatku si navrhnite kľúčové informácie, patrí sem zvyčajne meno, telefónne číslo, e-mailová adresa a web stránka. Potom začnite pracovať na kreatívnom dizajne.

Použite špeciálne povrchové úpravy

Ak vizitke navrhnete zaujímavý vzhľad prostredníctvom špeciálne povrchovej úpravy, ihneď získa pridanú hodnotu. Vaša vizitka bude hmatateľná, vizuálne pôsobivá a nezabudnuteľná. Rôzne tlačiarne ponúkajú rôzne možnosti na dokončenie, preto vopred zistite, čo je schopná tlačiť a určite nepremárnite túto možnosť.