Creative studio
Kontakt

Aká SEO optimalizácia nakopne web najlepšie?

  • 26. mája 2017
  • Martin Vasiľ - brand director
SEO optimalizácia - ako prinesie vášmu webu najlepšie výsledky? - h24 STUDIO

V rámci organického vyhľadávania patrí SEO optimalizácia medzi tie najlepšie stratégie. Je však viac než jasné, že ho treba robiť dobre. Ako na to.

Občas to vyzerá tak, že internet je plný marketingových expertov. Je v poriadku, keď si začiatočník prizná, že je len začiatočníkom. Horšie je, ak sa neskúsený človek vydáva za experta. V takom prípade sa stáva, že daný človek nemusí mať absolútne žiadne poňatie o tom, že SEO optimalizácia má dva typy a oba vedia posunúť vašu firmu o úctyhodný stupienok vyššie. Na tieto dva typy sa v tomto článku zameriame.

On-Site SEO optimalizácia

Snažili sme sa prísť s nejakým zaujímavým podtitulkom. Nič však necharakterizuje on-site SEO ako…on-site SEO. V skratke sa táto obdoba SEO zaoberá práve obsahovou optimalizáciou priamo na web stránke. V rámci on-site SEO by ste sa mali zaoberať hlavne tým, aby vyhľadávací algoritmus vedel správne pochopiť váš obsah na základe zvolených kľúčových slov.

Podstata on-site SEO nie je vyložene náročná. Vezme si však svoj čas. Na druhej strane sa patrične odmení. Tu je zopár tipov ako mať nadupané on-site SEO.

  • Dbajte na titulky vašich textov a jednotlivých stránok, mali by mať približne 60 písmen.
  • Nemenej pozornosti venujte tzv. meta-description. Považuje sa síce za maličkosť, ale maličkosť s veľkou mocou. Má maximálnu dĺžku 150 písmen a občas veru nie je jednoduché ho napísať skvelo.
  • Nezabúdajte optimalizovať aj tagy. H1 ako aj H2 a H3 by mali mať svoje tagy, ktoré napomáhajú systému rozoznať váš obsah.
  • Naším špecifickým odporúčaním je určite zahrnúť vo svojich firemných článkoch interné linky na iné vaše články a pridať obrázok/ky. Ide o našu vlastnú skúsenosť a celkovo užívatelia reagujú lepšie ako je to aj v prípade samotného SEO.

On-site SEO optimalizácia by sa dala charakterizovať ako všetka optimalizácia, ktorá sa deje v rámci webovej stránky.

Off-site SEO

Pravda je taká, že off-site SEO je rovnako dôležité pri vyhľadávaní ako on-site. Na tento fakt však zabúda drvivá väčšina v úvode spomínaných expertov. Existujú dva zaručené spôsoby ako si vybudovať slušné off-site SEO. Aj keď z praktického hľadiska musí off-site stáť na kvalitnom on-site. To však pochopíte v nasledujúcom texte.

Link Building: Link building ako taký definuje off-site už dlhú dobu. V praxi funguje link building ako odkaz na vašu webovú stránku, ktorú nájdete práve na úplne odlišnej web stránke. Môže na váš web daná stránka odkazovať kvôli skvelému obsahu, alebo môžete mať medzi sebou dohodu. V skratke to však robí z vás a vášho obsahu v očiach systému relevantnú záležitosť. Pre váš web to znamená vyššie priečky.

Social media marketing: Áno, okrem toho, že sociálne média sú svojskou platformou, predstavujú aj relatívne hodnotné miesto pre off-site SEO. Ak máte kvalitný content marketing a viete správne zacieliť svoju skupinu, off-site vám exponencionálne porastie.

Niektorí začínajúci majitelia web stránok však rátajú s okamžitým prívalom užívateľov. To však, aj s dobrým obsahom, nie je také jednoduché. Ideálnym mixom je skvelý obsah podporený platenou kampaňou. Rast sa dostaví oveľa skôr a nemusí vám zúžiť drasticky hrúbku vašej peňaženky.

Ktoré SEO potrebujem?

Odpoveď je…oba. On-site je základ. Ak to myslíte vážne a robíte to dobre, v tom prípade sa dostaví aj off-site. Môžete, samozrejme, celému tomu procesu napomôcť. To však záleží len a len na vašej časovej a finančnej angažovanosti.