Creative studio
Kontakt

Social media marketing, robíte ho dobre?

  • 10. septembra 2019
  • Martin Vasiľ - brand director

Sociálne médiá nie sú len skvelým marketingovým kanálom, ale taktiež aj nástrojom pre stanovenie autority a hlavne skvelou interaktívnou platformou pre komunikáciu s firemnou komunitou. Robíte, však social media marketing dobre?

Veľa firiem začínajúcich práve na social media marketing si však myslí, že je to príliš jednoduché. Nestanoví si ciele, nestanoví si obsah, ktorý má osloviť komunitu a neskôr sa stane, že sa tak trochu stratí vo svojej neorganizovanosti. Ak máme charakterizovať firemný profil na sociálnych médiách, použijeme tieto dve slová: relevantnosť a konštantnosť. 

Stanovte si ciele

Ešte predtým než vôbec pomyslíte nad tvorbou firemnej facebookovej stránky, zamyslite sa radšej nad tým, čo svojou snahou chcete dosiahnuť. Stanovenie cieľov Vám veľmi pomôže práve pri spomínanej konštantnosti. Pomôže vám nezabudnúť na vašu úlohu a pripraviť si všetky jednotlivé časti vašej stratégie tak, aby do seba zapadli.
Ak máte stanovený cieľ, viete presne ako komunikovať s cieľovou skupinou, viete aký obsah zdieľať a hlavne viete merať, či ste na dobrej ceste, alebo naopak, či sa vám nedarí.

Hovorte rečou svojej komunity

Na digitálnej scéne je dôležité to, aby ste sa čo najviac priblížili práve vašej komunite. Je viac než dôležité rozprávať ich rečou a byť viac ich kamarátom ako firmou, ktorá od nich chce získať peniaze. V úvode sme spomínali, že firemné stránky na sociálnych médiách dokážu perfektne budovať autoritu. Tá sa bude práve skrz kvalitný a relevantný obsah. Na forme nemusí až tak záležať, no záleží na predanej hodnote a kvalite.
Ak sa totižto javíte ako expert a navyše zadarmo predávate cenné poznatky, či skúsenosti, zákazníci budú viac inklinovať k nákupu u vás.

Hľadajte tie správne nástroje

Aby ste uspeli na social media marketing-u, určite venujte istý čas nástrojom, ktoré vám pomôžu práve pri analýze a optimalizácií. Musíte sa skamarátiť z nástrojmi, na základe ktorých zistíte, ako aktívna je vaša komunita, alebo či dosahujete vami stanovené ciele.
Iný typ užitočného nástroja je zas automatizácia zdieľania postov. Takýto software nielen že ušetrí váš čas, ale otvára vám možnosť optimalizovať lepšie svoje posty a experimentovať s časmi zdieľania.

Učte sa a skúšajte

Zo začiatku sa bez platenej reklamy firemné stránky rozhýbu len veľmi ťažko. Opäť tu ale platí pravidlo konštantnosti a relevantnosti. Ak budete neustále správne komunikovať a svoje slová podporíte vynikajúcim obsahom, vaša komunita je odkázaná na rast.