Creative studio
Kontakt

Špičkové web dizajnérske konferencie

  • 7. februára 2017
  • Martin Vasiľ - brand director
dizajnérske konferencie

Každé odvetvie, či špecializácia, majú svoje konferencie. Ide o stretnutie nadšencov, kde sa každý venuje novým trendom, zisteniam a technológiám. Web dizajn, samozrejme, nie je žiadnou výnimkou. Je však špecifický práve trendmi a technológiami, ktoré menia toto odvetvie doslova každý deň. Napriek tomu, že najväčšie dizajnérske konferencie sú finančne náročné, prinášame vám rebríček tých, ktorých návštevu neoľutujete.

Dizajnérske konferencie

 

Reasons to be Creative

Začneme niečím, čo je nám blízke. Reasons, ako je návštevníkmi konferencia nazývaná, sa koná dvakrát do roka. Jednodňová udalosť vo februári je len akýmsi predjedlom pre niekoľkodňovú konferenciu od 5. do 7. septembra. Samotní účastníci sa vyjadrili, že ide o vyvážený mix technológií, trendov v animácii a dizajne. Konferencia však plní úlohu motivátora, keďže ponúka najväčšiu škálu inšpirácie široko ďaleko.

Smashing Conference

Svetlým príkladom toho, že ťažká práca sa oplatí, je práve konferencia Smashing Conference. Začala ako stretnutie nadšencov vo Freiburgu a prerástla  do hneď niekoľkých miest a dokonca kontinentov.  Nájdete ju v Oxforde, San Franciscu a dokonca aj v New Yorku. Trvá spravidla 3 dni. Prvé dva dni sa skladajú z workshopov, zatiaľ čo posledný je plný rozhovorov s expertmi, ktorí svoje znalosti z praxe sprostredkujú návštevníkom.

Shopify Unite

Táto konferencia bola absolútnou novinkou a nedáva si malé ciele. Nielenže má ambície nastoliť trendy v obchode a ukázať smer samotného Shopify., ale má byť aj skvelým miestom pre nadväzovanie kontaktov s developérmi, dizajnérmi a partnermi pracujúcimi v elektronickom obchode. Na konferencii ste mohli stretnúť samotný team Shopify a spýtať sa na ich rady a skúsenosti. Po tom ako sa odohrala táto konferencia v San Francisu počas marca, boli ohlasy pozitívne. Preto si môžete brúsiť zuby na jej budúcoročné pokračovanie.

Beyond Tellerrand

Na záver tu máme niečo, čo je nám všetkým blízke. Mestá Düsseldorf a Berlín spoločne prinášajú v máji a novembri túto prestížnu konferenciu. Tento rok konferencia oslavuje šieste narodeniny a organizátor konferencie tvrdí, že ešte len naberá na kvalite. Výhodou tejto konferencie nie je len návštevnosť a speakeri, ale aj fakt, že je blízko a častokrát sa na nej ocitnú nie len experti, ale aj vychádzajúce hviezdy web dizajnu.
To je z našej strany na zatiaľ všetko. Tieto štyri konferencie patria medzi špičku v kvalite a v popularite. Sme si istí, že ak niektorú z nich navštívite, návratnosť vašej investície je zaručená.