Creative studio
Kontakt

Súťaže na facebooku

  • 18. decembra 2019
  • lukas
sutaz_2

Jednou z metód internetového marketingu je prezentovať sa prostredníctvom sociálnych sietí.

Je množstvo spôsobov ako ich využívať na propagáciu spoločnosti. Súťaže na facebooku ich organizovanie sú jednou z nich. 

Pravidlá organizovania súťaže na facebooku

Pri organizovaní súťaží na facebooku platia isté pravidlá, ktoré sa pravdu povediac nie vždy dodržiavajú, majú však za následok zablokovanie stránky, čo by určite nechcel žiadny predajca ani poskytovateľ služieb. V prvom rade je potrebné dodržiavať legislatívu danej krajiny a spoločnosti Facebook. Taktiež v súťaži by nemalo ísť o žiadne zdieľanie príspevkov, lajkovanie stránky, označovanie priateľov v komentároch, či na časovej osi. Vyhnete sa tak zbytočným obmedzeniam. Pár rád pre správne organizovanie súťaže znie : súťažiaci môžu lajknúť súťažný príspevok, pridať príspevok na stránku, komentár k príspevku alebo poslať súkromnú správu. Vo všeobecnosti sú obľúbené jednoduché súťaže, často reflektujúce aktuálnu situáciu, ktorá ľudí momentálne zaujíma.

sutaz_1

 

Význam súťaže a zmysel pre podnikanie

Ako všetky spôsoby internetového marketingu aj súťaže na facebooku majú za cieľ získať nového zákazníka, prezentovať produkt a zviditeľniť spoločnosť. Dobre zvolená súťaž môže byť pre inzerujúcu spoločnosť devízum, dokáže si z nej urobiť malý prieskum spokojnosti zákazníkov, ich záujmu a zistiť názory na produkty či prácu. Dokáže dosiahnuť to, aby si ľudia detailne prezreli aj web spoločnosti. Zo sledovateľov sa tak môžu stať potencionálni zákazníci, ktorý sa bližšie oboznámia s ponukou produktov a služieb. Využívajte ju preto ako pútavý nastroj na seba propagáciu, prezentáciu a budovanie dobrého renomé.