Creative studio
Kontakt

Tvorba loga – Vytvoríme Vám originálne logo na mieru!

Je logo tak dôležité?

Logo reprezentuje firmu na každom kroku. Preto treba investovať patričnú energiu do jeho tvorby.

Kontaktný formulár

Ako na vytvorenie loga?

Určite každý z vás pozná vetu „Think Big”. A tá je dôležitá aj pri tvorbe loga, no nie veľa ľudí sa jej drží. Najslávnejšie logo, Swoosh od Nike, patrí k logám, ktoré sa, naopak, touto vetou riadili. Prečo? Pretože prišli s niečím úplne odlišným. Na danú dobu drzým a odvážnym.

To zapríčinilo aj masívnu diferenciáciu od konkurencie a dnes si už „fajku” od firmy Nike vieme všetci instantne asociovať. „Think Big” preto treba chápať ako guráž ísť do neoverených hĺbok pri dizajne vášho loga. Viacero firiem sa snaží asociovať výraznosť svojho loga s veľkosťou, či popularitou firmy. To je chyba, keďže logo bude s firmou prežívať či už v dobrých, tak aj v zlých časoch.

logo firmy

Logo firmy – duša spočíva v písme

Logo síce môže virtuálne zosobňovať dušu firmy, no písmo ho zasa nasiakne textovo a napovie, čo od danej značky očakávať.

tvorba loga

Typografia a tvorba loga idú spolu ruka v ruke

Štýl písma môže naznačiť serióznosť firmy, style guide, ale aj štýl komunikácie s vonkajším prostredím. Advokátska firma určite nebude používať rovnaký font ako hračkárstvo. A to nie len preto, že je ich cieľová skupina úplne odlišná. Odlišná je totižto aj firemná kultúra a v tom vám napomôže práve typografia.

Logo firmy
Logo design
Tvorba loga
redizajn loga
návrh loga

Tvorba loga – využite miesto rozumne!

Viacero firiem už dávno prišlo na to, ako rozumne využiť aj tú, relatívne, malú plochu loga. Kľúčom k úspechu sú medzery, resp. „white spaces”. Nielenže takéto rozumné využitie medzier medzi písmenami, či tvarmi, vytvorí príjemný efekt, ale dovolí vám do loga vložiť aj zaujímavý osobitný prvok. Pravdou je, že pri využití medzier môže finálny výsledok ľahko vyústiť v katastrofu, ale tu opäť platí, že menej je niekedy viac. Ak logo nevyzerá konštantne, pretože ste doň vmestili príliš veľa…

Ochutnaj dúhu?!

Áno, všetci poznáme túto známu reklamu. Ako to je s dúhou pri dizajne loga? No…skôr nešťastne ako šťastne. Len máloktoré firmy totižto prišli na to, ako sa vyhrať s dúhovými farbami tak, aby z toho Pre zaujímavosť – 95% firiem používa v logu jednu, maximálne dve farby, čo hovorí za všetko.

animácia loga

Jeden symbol, veľa uhlov

Fajn. Vytvorili ste si logo, vaša firma je úspešná a vyzerá to tak, že sa pustíte do globálnej reklamy. Online a offline. Dáte si spraviť návrhy na rôzne materiály, bannery, billboardy, plagáty atď. Zistíte, že na niektorých podkladoch vaše logo vyzerá prinajlepšom hrozne.

Prečo? Pretože ste sa pri tvorbe vášho loga nepozreli na jeho korienok. Nie je jednoduché vytvoriť logo, ktoré osloví na akomkoľvek materiále. Nie je nič horšie ako strácať čas s niečím podobným, pokiaľ máte možnosť expandovať.

Priamočiarosť a elegancia sú, pravdepodobne, dva elementy, ktoré definujú úspešné logá.

vytvorenie loga
výroba loga

Pozrite si galériu našej práce!

V prípade, že potrebujete pomôcť s tvorbou loga neváhajte nás kontaktovať.

Potrebujete pomôcť s tvorbou loga? Kontaktujte nás!

Kontaktný formulár