Creative studio
Kontakt

Tvorba videa – prečo začať s Video Marketingom?

  • 2. júna 2017
  • Martin Vasiľ - brand director

V dnešnej dobe sa v marketingu začala ukazovať snaha o vytvorenie naozaj pevného vzťahu medzi značkou a zákazníkom. Platformy ako Snapchat a Instagram vedia spoločnosti priblížiť k svojim zákazníkom lepšie ako čokoľvek predtým. A to sa práve zákazníkom páči.

Výborné výsledky v rámci budovania vzťahov firmy a zákazníkov je aj video marketing. Áno, počujete správne. Krátke video skutočne môže zanechať oveľa viac pocitov a emócií ako dvadsať článkov, či perfektná web stránka. My si spomenieme zopár čísiel a dôvodov, prečo by ste okamžite mali vziať kameru do ruky a niečo hodnotné pre svojich klientov vytvoriť/natočiť.

Čísla neklamú a hovoria jasne

V prvom rade vykazuje video marketing absolútne skvelé čísla v konverzii zákazníka. Konkrétne dokáže video konvertovať zákazníka o viac než 250%. Čo je, samozrejme, nemalé čísielko.
Samostatnou kapitolou je landing page. Landing page sa mnohí ľudia snažia optimalizovať, meniť alebo A/B testovať. Nabudúce skúste do vašej landing page obsadiť do hlavnej úlohy krátke video a očakávajte výsledky. Video totižto zlepšuje konverziu landing page-u až o 80%!
Ak vás všetko toto nepresvedčí, pridajme vyjadrenie samotného Youtube, ktorý tvrdí, že aktuálne zaznamenáva ročný nárast návštevníkov o 100%! To znamená nie len potenciál do budúcna, ale už aj aktuálnu silu videa.

Obsah a reklama

V rámci obsahu je, samozrejme, nutné sa špecifikovať na istú cieľovú skupinu. Spomedzi všetkých videí však prevládajú zábavné videá, za nimi figurujú správy a hudba. Čo je dôležité pre nás, podnikateľov a marketérov, je však fakt, že správne umiestnená reklama dokáže zvýšiť predaj o 97% a zlepšiť brand-awareness o neskutočných 137%.
Čo je však absolútnou bombou v rámci video marketingu je, že skoro každý človek dnes prežíva presun z článkov na videá. V rámci opýtanej vzorky manažérov a podnikateľov, až 59% si dnes radšej pozrie video. A toto číslo rapídne stúpa ak sa pozrieme na bežných užívateľov.
Priemerný človek si pozrie až 16-minút video reklamy mesačne. Teda stačí sa ocitnúť v týchto 16-tich minútach tomu správnemu človeku a video vie urobiť svoju prácu.
Dokonca už nie je nutné byť príliš profesionálny. Stačí začať jednoducho autenticky a postupne skúšať, čo na vášho diváka platí. Preto vám odporúčame posvietiť si na video marketing a pomaly si skúšať prvú klapku.