Creative studio
Kontakt

Tvorba vizitiek – Prezentácia firmy pomocou kvalitnej vizitky

Čo je vizitka a aký je jej význam

Vizitka je informačný kanál, ktorý prezentuje jednotlivca alebo spoločnosť.

Jej najdôležitejšou úlohou je poskytnúť základné informácie ako je názov firmy, adresu sídla a ostatné kontaktné údaje (telefónne číslo, e-mail, web stránku či fax).

Najčastejšie sa vizitky rozdávajú pri zoznamovaní a slúžia na zapamätanie si spoločnosti. Sú súčasťou firemnej identity a prezentujú konkrétnu spoločnosť pred svetom.

Kontaktný formulár

Tvorba vizitiek a jej pravidlá

Moderná vizitka je jednoduchá, trefná a informačne silná. Jej tvorba podlieha niekoľkým pravidlám, ktoré z nej dokážu urobiť ten správny nástroj na prezentáciu spoločnosti.

Prvoradý je názov a logo vašej firmy. Tie by mali zaujať ako prvé. Na ostatné kontaktné informácie je vhodnejšie použiť menšie písmo. Farby na vizitke by mali korešpondovať s farbami, ktoré spoločnosť využíva. Je samozrejmé, aby bol font písma jednotný. Vizitka tak pôsobí viac profesionálne.

Najlepšie je využiť na tlač vizitky štandardnú veľkosť – 50 x 90 mm a kvalitný hrubší papier, či už lesklý alebo matný. Dodržiavaním týchto zásad pri tvorbe vizitky dosiahnete, že bude výnimočná a nezabudnuteľná.

Čo pre spoločnosť znamená dobrá vizitka

Zatiaľ čo jednotlivcovi stačí vizitka s jednoduchou grafikou a úpravou, pri spoločnosti je dôležité, aby ju čo najviac prezentovala, preto by mala vyzerať profesionálne.

Ak však chcete čo najviac zaujať, nechajte si tvorbu vizitky vytvoriť profesionálmi. Vizitky sa dajú vytvoriť jednoducho vo Worde alebo voľne dostupnými programami (canva.com, Publisher).

Ak však chcete čo najviac zaujať, nechajte si tvorbu vizitky, ako aj ostatných propagačných a reklamných materiálov (logo, letáky, katalógy, web stránky) vytvoriť profesionálmi. Budú sa tak niesť v jednom duchu a vaša spoločnosť bude ľahšie zapamätateľná.

Potrebujete pomôcť s firemnou identitou? Kontaktujte nás!

Kontaktný formulár