Creative studio
Kontakt

Úprava fotiek v marketingu – tipy, triky a tooly

  • 21. augusta 2017
  • Martin Vasiľ - brand director
Úprava fotiek v marketingu - tipy, triky a tooly - h24 studio s.r.o.

Tu sú naše tipy, triky a tooly, s ktorými je úprava fotiek jednoduchá. Nasledujúce nástroje si nevyžadujú akúkoľvek znalosť Photoshopu.

Čo si budeme nahovárať. Všetci ľudia sú dnes viac zameraný na vizuálnu formu, ako tú obsahovú . Teda aspoň tí, ktorí nevyužívajú digitál pracovne. S tým však my nič neurobíme. Čo však urobiť môžme, je servírovať taký vizuál, ktorý našich potenciálnych zákazníkov očarí. Tu sú naše tipy, triky a tooly, čo si predstaviť pod slovným spojením úprava fotiek a ako na ňu..

Úprava fotiek v Pic Collage

Koláže? Tie snáď nikdy neomrzia a práve Pic Collage je to najjednoduchšie a najintuitívnejšie riešenie. Zároveň si tento jednoduchý tool ponecháva vysokú kvalitu. Umožňí vám kombinovať fotky, videá a dokonca má aj bonusové funkcie, akými sú napríklad stickers. Tie samozrejme nie sú vhodné pre všetky značky, ale nájdu sa aj také, ktoré ich využijú. Ak máte vo firme radi koláže, tak je Pic Collage ideálnou voľbou.

Studio – niečo pre zavedené značky

Oproti Pic Collage ponúka Studio typickejšie funkcie. Úprava fotiek stále ostáva veľmi jednoduchá a zavedené značky si môžu vybrať zo stoviek skvelo nadizajnovaných templates, ktoré ukrývajú množstvo krásnych fontov, čistý dizajn a čerešničkou na torte je obrovská kreatívna komunita, ktorá sa zároveň inšpiruje.

Úprava fotiek vo Photoshope je pre laika strašiak. Sú však aj iné, jednoduchšie, cesty.
Úprava fotiek vo Photoshope je pre laika strašiak. Sú však aj iné, jednoduchšie, cesty.

Tool pre nenáročných – Aviary

Aviary si už prešlo rôznymi vývojovými fázami. Od nástroje pre Instagram až na plnohodnotnú APP-ku, kde je úprava fotiek extrémne jednoduchá. Svoju revolučnosť ukrýva v tom, že je takmer pre každého, vďaka svojej jednoduchosti. Desiatky filtov si obľúbili milióny užívateľov – nevýhodou je ich generickosť.

Text na fotke vďaka WordSwag

Text na fotke ešte nikoho neurazil. Jedine, že by bol použitý zlý font. Ale v tom vám pomôže WordSwag – tool so zvláštným menom, ale skvelými funkciami. Ak potrebujete pridať dobre vyzerajúci text a jednoducho ho umiestniť na fotku, nepoznáme nič lepšie. Ak ste vyťažený, oplatí sa tých pár dolárov (4) zainvestovať.
Máte tú česť so štyrmi nástrojmi, vďaka ktorým je úprava fotiek hračka. Niekedy skutočne nepotrebujete photoshop a stačí vám si to urobiť „na kolene”. Vďaka vyššie spomenutým softwareom vám nebude nič chýbať.