Creative studio
Kontakt

V čom spočíva úspech Etarget reklamy?

  • 5. septembra 2016
  • Martin Vasiľ - brand director

Online marketing je bez akýchkoľvek pochýb tou správnou formou, ako prilákať zákazníkov k nákupu práve v tvojej firme. Pokiaľ niekto vie vytvoriť úspešnú online kampaň, dá sa povedať, že sa o svojich klientov nemusí obávať. Etarget reklama však prináša viaceré, vcelku unikátne benefity pre rozvoj firmy a získavanie klientely.

Vidí ich len ten, kto chce

Už aj ty si si všimol, že na rozličných web stránkach, alebo sociálnych sieťach, sa ti začali zjavovať produkty, ktoré by si naozaj chcel? Stalo sa ti, že si si pred pár dňami prezeral v eshope kameru a zrazu ťa prenasleduje na každom kroku? Vedz, že to určite nie je náhoda.

Veľmi pravdepodobne v tom má prsty práve Etarget. Marketing totižto speje do bodu, kedy zákazníci budú vidieť len reklamu, ktorá má pre nich zmysel. Funguje práve na základe preferencií samotného zákazníka a kľúčových slovách, ktoré používa.

Práve takýto prístup umožňuje Etarget reklame, aby sa zobrazili práve a len tým online užívateľom, ktorí by o kúpu tohto produktu mali záujem. To znamená, že stúpa relevantnosť samotnej reklamy a aj možnosť predaja produktu.

Etarget – Platíš len za to, čo dostaneš

Znie to ako sen však? Platiť len za výsledky. Takzvaný PPC, pay-per-click, ti to umožní. Čo to však pre teba znamená? Znamená to, že ušetríš peniaze a zaplatíš len v prípade, že užívateľ klikne na reklamu a tá ho presmeruje na tvoju web stránku. To znie dobre nie?

No a aby si v tom mal absolútne jasno, vďaka štatistikám a analýzam budeš môcť sledovať, či tvoja reklama má dostatočné požadované výsledky. Ak nie, stačí ak si na ňu viac posvietiš a začneš ju optimalizovať.

Niekedy stačí len zmeniť kópiu textu alebo len obrázok a titulok. Taktiež sa dá optimalizovať región, v ktorom bude reklama zobrazovaná a optimalizácia sa odporúča aj pre samotné PPC. Niektoré kliky na isté konkrétne slová môžu stáť aj euro, zatiaľ čo iné, podobne výkonné, môžu stáť len 0,40 centov. To je celkom slušný rozdiel, no treba sa do problematiky optimalizácie zahĺbiť viac.

Bez pochýb patrí Etarget reklama do formy marketingu, ktorá má zmysel pre obe strany. Neotravuje zákazníka a ponúka len relevantné informácie a na druhej strane sa firma špecializuje len na svoju cieľovú skupinu. Čo znamená, že spokojnosť môže nastať na oboch stranách. A práve o tom je vzťah zákazníka s firmou.