Creative studio
Kontakt

Video marketing dostane nový rozmer vďaka týmto zmenám!

  • 10. septembra 2019
  • Martin Vasiľ - brand director

Video ako také je v dnešnej dobe v rozkvete. Ak k tomu pridáme relevantnú marketingovú kampaň, vznikne nám video marketing, ktoré vykazuje skvelé výsledky. Ak ste si ale mysleli, že snahy zlepšiť samotné video sa týmto končia, boli ste na omyle.

Nie, live video marketing nie je to najlepšie, čo nás v posledné mesiace postretlo.

Live video donácie

Čítate správne. Live…video…donácie. Live video si pomaly nachádza cestu nie len ku konzumentom, ale hlavne k firmám, ktoré nám týmto spôsobom otvárajú dvere, vďaka ktorým môžeme spoznávať svoje obľúbené značky viac ako kedykoľvek predtým.
Čo ale také neziskovky? Ako môžu profitovať ony? Nad týmto sa zamyslel aj samotný Facebook, a preto sa chystá implementovať donácie počas live videa. Každý užívateľ, ktorý si pozrie vaše video a bude mať chuť vám dať dar v podobe zopár drobných, tak môže urobiť takpovediac instantne. Facebook sa takýmto spôsobom opäť snaží monetarizovať obsah, ktorý sa vytvára na jeho platforme. Čo na to poviete? Uspeje tento typ darovania peňazí?

Crossposting

Crossposting je nový pojem v rámci sociálnych médií. Aj keď mnoho z nás ho nikdy nepoužije, sú ľudia, ktorí majú hneď viacero stránok, na ktoré by radi postovali v rovnakom čase a ušetrili tak energiu. A čo také firmy? Tie musia mať administrátorov na každú stránku v inej krajine.
Crossposting umožní jednoducho zdieľať odkaz a aj video na viacerých stránkach. To znamená, že sa samotné video môže dostať k oveľa väčšiemu počtu ľudí naraz.

Periscope

Na Slovensku video platforma Periscope nemá taký veľký úspech ako vo svete, no stále s ňou treba rátať. Periscope vám umožňuje zdieľať live videá, ktoré môžu vidieť všetci vaši známi. Tentokrát sa však podarilo zopár užívateľom vsadiť nahraté video priamo do live videa.
Táto funkcia opätovne otvára nové možnosti na webináre a rozličné konferenčné virtuálne meetingy, či sedenia. Predstavte si. Mark Zuckerberg, ktorý robí masívnu konferenciu vo…svojom dome?! Namiesto kapacitne obmedzenej sály sa toto video v sekunde dostane k miliónom. To znie skvelo! A teraz si predstavme, kam to môže posunúť video marketing.
Ako sme spomínali v úvode. Video marketing kvitne ako dobre zalievaná rastlina. Platformy ako Facebook, Persicope, Snapchat a Instagram ho totižto hojne polievajú. A očividne nemajú  v pláne prestať.