Creative studio
Kontakt

Ako vyťažiť maximum z Google Analytics? (časť. 10)

  • 6. apríla 2017
  • Martin Vasiľ - brand director
AB Testovanie

Desiaty článok zo série o Google Analytics. Ako mať v organizovanom chaose poriadok a aká je cena za Google analytics.

Desiatou časťou série článkov na tému Google Analytics sa pomaly, ale isto blížime k záveru. Počas celej série sme si predstavili cez dvadsať funkcií. V takomto množstve informácií sa dá ľahko stratiť. Chlapci z Google však aj na toto mysleli a už nebudete musieť byť stratený v informáciách.
 

Organizovaný chaos

Každá analytická funkcia, či priam nástroj, si vyžadujú svoj čas a úsilie, aby ste ich ovládli tak, aby ste z nich vyťažili maximum. Rovnako to funguje aj s Google Analytics. No tento nástroj vám sám pomôže ako ho ovládnuť.
Ak sa niekedy ocitnete v Google Analytics, a nemáte poňatie ako daná funkcia funguje, či ako vám môže poslúžiť, stačí si všimnúť nasledovnú vetu: “About this Report”. Keď kliknete na túto možnosť, zobrazia sa vám základné informácie o funkcii a aj krátky návod na to, ako ho použiť.
images

Zdroj: mashable.com

Google vám pomôže aj s poskytovateľom

Kedysi patrilo GA k unikátnym analytickým nástrojom aj vďaka funkcii Network Location. V skratke ide o funkciu, ktorá vám pomôže nájsť internetového poskytovateľa podľa vašich preferencií. Je nápomocná hlavne v situácií, kedy musíte platiť poskytovateľovi za to, aby ste mohli váš obsah prostredkovať vašim návštevníkom. Ani dnes, ani v minulosti táto funkcia nepatrila medzi tie najpoužívanejšie, ale funguje ako dôkaz toho, že v Google jednoducho myslia na všetko.

Aká je cena za Google Analytics?

Presne 0 eur. Áno, znie to príliš ideálne, no je to fakt. Jedinou prekážkou k využitiu tohto nástroja je vždy delegovať čas na jeho použitie. Nebudemvám trvať pár dní, kým z neho vyťažíte maximum. Ak však beriete svoju webovú stránku vážne, Google Analytics vám ju pomôže nakopnúť a odkryť všetok potenciál, ktorý sa v nej skrýva.
Je jasné, že aby mala webová stránka naozaj kvalitnú základňu, sú nutné aj finančné investície. No mať prehľad medzi informáciami a mať neustále na pamäti vaše ciele je v dnešnom hektickom svete náročné. Aj preto je Google Analytics tak dôležitým partnerom pri budovaní kvalitných web stránok.
My dúfame, že vám táto séria článkov priniesla množstvo inšpirácie a pomôcok, ktoré vás posunú vpred a rozšíria obzory. Radi s vami ďalej budeme na túto tému diskutovať v komentoch a veríme, že Google nezaspí na vavrínoch a už čoskoro sa k Analytics vrátime.