Creative studio
Kontakt

Webová šablóna alebo web na mieru?

  • 21. októbra 2019
  • lukas

Ak ste majiteľom webovej stránky, nebodaj majiteľom podniku, určite chcete, aby vás vaša stránka reprezentovala čo najprofesionálnejšie. Ide o vaše meno a vašu kredibilitu.

Zároveň však chcete ušetriť financie. Tu sa naskytá otázka, ktorá spôsobuje problémy v rozhodovaní u mnohých ľudí. Šablóna alebo web na mieru? Čo je mýtus a čo je fakt? Rozhodol som sa tejto téme venovať článok. 

Čo je na mieru, sadne ako uliate

Mnoho ľudí má pocit, že web na mieru jednoducho nezaručí návratnosť investície do nej. Ako je to teda so zaplatením si vlastného webdizajnéra, a prečo sú všetky úspešné domény robené na mieru?

Začneme tým najzjavnejším. Pokiaľ si zaplatíte webdizajnéra ten vám zaručí unikátny dizajn. Žiadna iná stránka na celom internete vašej unikátnej virutálnej identite v podobe dizajnu nemôže konkurovať. Každá stránka sa zameriava na diferenciáciu a to je niečo, čo je vo svete internetu a médií častokrát faktorom, ktorý rozhoduje o kúpe, či návštevnosti.

Pokiaľ sa chystáte využiť svoju stránku na rozličné formy marketing, stačí si sadnúť so svojim dizajnérom „na kávu” a on vám stránku nakóduje tak, aby ste z nej vyžmýkali maximum. Navyše, ak ste už pred spoluprácou s dizajnérom mali na papieri rozličné plány na stránku a aké vlastnosti sú pre vás jednoducho neodmysliteľné, je to práve dizajnér, ktorý ich upraví tak, aby nastala symbióza. Pokiaľ nemáte aktuálne dostatočné financie, predpripraví všetko tak, aby boli do budúcna položené základy pre nové vlastnosti stránky. Ruka v ruke s adaptáciou ide aj škálovateľnosť. Ak máte v hlave predstavu, váš dizajnér zoberie aj tento element do úvahy pri výbere technológii, ktoré napomôžu tvorbe stránky. 

Ak ste si už vybudovali korporátnu identitu je pre webdizajnéra jednoduché ju prevteliť a adaptovať na stránku. Ak ešte identitu nemáte, je dobré pokiaľ viete, či dizajn na vašej stránke môžete použiť aj v inej forme. V tom vám pomôže opäť váš dizajnér. Takéto niečo síce zdvihne cenu, no z jednej webovej stránky máte razom vytvorenú jednotnú tvár brandu!

Ako sa rozhodnúť?

Pokiaľ sa aktuálne rozhodujete akou cestou sa vydáte, majte na pamäti, že budujete niečo, čo je samo o sebe výnimočné. Je to váš produkt, je jedinečný a rovnako jedinečný musí byť aj virtuálna reprezentácia tejto výnimočnosti. Úspešní majitelia podnikov akéhokoľvek charakteru sa neboja investovať financie do dychberúcich webstránok na mieru. Týmto spôsobom nielenže robia svojej značke virtuálny „positioning”, ale dávajú svojmu brandu internetovú dušu. Čo je v dnešnej dobe neodmysliteľnou súčasťou úspešného podniku.