Creative studio
Kontakt

Youtube reklama – jednoduché vylepšenia

  • 4. februára 2019
  • Martin Vasiľ - brand director

O zmenách v rámci Youtube reklamy sme vás informovali pred nedávnom. Dnes sa dozviete pár jednoduchých a rýchlych tipov, ako svoju reklamu na tejto sociálnej sieti zlepšiť.

O zmenách v rámci Youtube reklamy sme vás informovali pred nedávnom. Dnes sa dozviete pár jednoduchých a rýchlych tipov, ako svoju reklamu na tejto sociálnej sieti zlepšiť. Ešte stále je len málo firiem, ktoré vedia skutočne využiť potenciál video marketingu. Pritom na zlepšenie výsledkov reklamy na Youtube stačí tak málo, ako venovať pozornosť týmto faktorom.

Youtube reklama patrí medzi veľmi výkonné a zaujímavé formy online marketingu. Treba však dbať na čísla, ktoré vám vykazuje a na základe nich robiť rozhodnutia.

Jasno v číslach, jasno vo výsledkoch

Hovoríme to vždy, keď píšeme o akejkoľvek forme marketingovej kampane. Pred tým, než ju vôbec spustíte, stanovte si jasné KPIs. Bez nich neviete nič. Výsledky sa síce dostavovať môžu, ale vy ani nebudete tušiť, či sú dostatočné. A hlavne nebude vedieť ako správne optimalizovať reklamu. A to je najdôležitejšie, ak chcete mať vôbec nejaký úspech. O správnej analýze dát bez jasne zvolených metrík nemôže byť vôbec reč.

Zbavte sa zdrojov, ktoré vám prinášajú nekvalitné pozretia

Hlavne v prípade in-display ads sa veľmi ľahko stane, že vám niektoré zdroje prinesú zlé, dokonca nulové výsledky. Našťastie sa tieto zdroje/stránky dajú jednoducho vypátrať. Otvorte si svoj reklamný účet na Google AdWords a nasledujte tieto jednoduché kroky: Video zacielenie > Umiestnenie > Kde sa zobrazuje reklama > Obsahová sieť. Práve v Display network uvidíte všetky zdroje a stačí, ak jednoducho vynecháte tie, ktoré nedosahujú požadované výsledky. Veľmi jednoduché, no s okamžitým efektom.

Nekvalitné pozretia znižujú dopad vašej youtube reklamy a nevykazujú dobré čísla. Treba si na ne dať veľký pozor a čím skôr sa ich zbaviť.
Nekvalitné pozretia znižujú dopad vašej reklamy a nevykazujú dobré čísla. Treba si na ne dať veľký pozor a čím skôr sa ich zbaviť.

Použite lákavý thumbnail image

Thumbnail image je obrázok, ktorý užívateľ automaticky uvidí, keď mu Youtube navrhne vašu reklamu. Vo všeobecnosti platí, že lepšie výsledky dosahuje takzvaný „custom thumbnail image”. Ide o obrázok, ktorý ste si sami vytvorili a prispôsobili. Samozrejmosťou musí byť vysoká kvalita. Podľa toho, čo v reklame propagujete, dokáže zlepšiť výsledky, keď sa na obrázku objavuje človek. Tento predpoklad však dáva priestor na zaujímavé A/B testovanie.

Premyslite si dĺžku video reklamy

Vždy a všade sa nájde človek, ktorý je skalopevne presvedčený, že kratšie znamená automaticky lepšie. Čo tak prípad video reklamy na Youtube? Skutočnosť (založená na základe analýzy a dát) však ukazuje, že dlhšie videá s lákavým začiatkom rezonujú u užívateľov viac.  Ak máte čo povedať, nebojte sa trochu dĺžku natiahnuť a otestovať si sami, či to bude fungovať aj pre vašu firmu.

Akčné rady na záver

Na záver vás ešte zbombardujeme rýchlymi radami, ktoré odporúčame vziať do úvahy.

  • Reklama bez výzvy v akcii? To neznie dobre.
  • Umožnite ľuďom platiť výlučne kartou.
  • Na konci videa umiestnite tzv. „end screen”. Vďaka nemu môžete presmerovať potencionálnych zákazníkov na ďalší obsah a umožniť im sledovať váš kanál.
  • Zdá sa vám, že nemáte kvalifikovanú cieľovku? Od začiatku reklamy dajte najavo svoje zameranie. Znížite tým náklady a zvýšite relevanciu.

To je z našej strany všetko. Bolo toho však dosť a ak si vezmete naše rady k srdcu, určite sa to na výkone vašej reklamy odzrkadlí.