Creative studio
Kontakt

Záhada menom Twitter a jeho popularita

  • 20. júla 2016
  • Martin Vasiľ - brand director

Twitter je jednou z najnavštevovanejších sociálnych sietí. Tak ako Snapchat, ani Twitter si však nenašiel takú obrovskú.

Twitter je pre mnohých užívateľov na Slovensku stále záhadou. Dokonca aj čísla ukazujú, že Twitter nie je zďaleka tak populárny ako Facebook pritom má svoje unikátne kvality. Rozhodli sme sa teda priniesť zopár rád a tipov ako si nájsť svoje miesto na tejto sociálnej sieti. Osobne si myslím, že je Twitter so svojimi 140 písmenami veľmi dobrou voľbou pre firmy a šírenie rýchlych správ. Aby však vaše správy mali dosah, musíte najprv o sebe dať vedieť.
 

Začíname

Ako úplne prvú vec, ktorú urobíte je založenie si účtu. Twitter si od vás v krátkosti vypýta meno, pracovný mail a heslo, ktoré ideálne budete zdieľať so svojím teamom administrátorov (pokiaľ sa jedná o firemný účet). Treba mať na pamäti, že aj po prihlásení je možné zmeniť svoje meno takže netreba sa spočiatku veľmi nad tým zamýšľať. Pred tým než začnete účet personalizovať je nutné ho potvrdiť mailom.
Skvelé na Twitter-i je, že od začiatku vám odporučí zopár kontaktov na základe vašich preferencií. Je veľmi jednoduché a vysoko odporúčané začať hneď v prvý deň nasledovať zopár ľudí. Pokiaľ si prezriete ich profily, je vám hneď jasné ako Twitter funguje. Stručne a jasne!
Aby sa vaša základňa sledovaných ľudí na Twitter-i rozširovala, systém vám bude ďalej ponúkať užívateľov, s ktorými máte spoločné záujmy. Ak máte na mysli konkrétneho užívateľa, stačí si jeho meno jednoducho vyhľadať v pravom hornom rohu.
 

Budujte svoje meno

Váš profil je vašou vizitkou. Twitter vám dá priestor na krátky opis vašej osoby/podniku, kde je nutné byť priamočiary, no zároveň dáva možnosť opísať váš charakter. Nechcete aby váš profil vyzeral zanedbane, preto je dobré vyplniť, čo najviac informácií. Profilová fotka je sama o sebe a na Twitteri nemá akúkoľvek etiketu. Pokiaľ však zakladáte firemný účet je odporúčané zvoliť si zreteľnú fotku, ktorá napovie niečo o firme. Netreba sa báť vybrať aj väčšiu fotku, systém sa ju bude snažiť zmenšiť a ponechať úctyhodnú kvalitu.
 

Tweetujte!

Na Twitteri je naozaj jednoduché často krát za deň pridať nejaký post. Veľa ľudí vníma obmedzenie v podobe 140 znakov veľmi negatívne. Ja si naopak myslím, že to je možnosť ako filtrovať zbytočné správy. Užívateľ musí byť priamy a predať informácie efektívne, nie je žiaden priestor pre zbytočnosti. Na druhej strane je však priestor byť vysoko aktívny počas celého dňa a pridávať tweety niekoľkonásobne viac ako postov na Facebook-u.
Najviac sa mi však páči možnosť re-tweet. Vďaka tejto funkcii môžete zdielať a komentovať tweet niekoho iné. Ak zvolíte správne slová a pridáte zopár hashtagov (mriežok) nečudujte sa ak najbližšie budete mať viac followerov. Mriežky tu totižto fungujú úplne rovnako ako na Instagrame. Majú v sebe magnet, ktorý priťahuje rovnako mysliacich ľudí a je naozaj jednoduché sa obklopiť tými „správnymi” ľuďmi.
 

Rezultát

Followujte len stránky a ľudí, ktorí sú vám názorovo a informačné blízky a tým pádom vždy opúšťate Twitter o niečo múdrejší. Tok správ je oveľa vecnejší a rýchlejší preto si Twitter zaslúži svoju pozornosť.